Takich fryzur jeszcze nie było!

W Paryżu Sarah Burton zaprezentowała kolekcję dla marki Aleksandra McQueena. Projektantka naprawdę się postarała - nawet jeśli chodzi o unikatowe i charakterystyczne dla McQueena fryzury!

Zadanie nie należało do najprostszych. Wysoki poziom McQueena był znany i ceniony na całym świecie! Sarah pracowała z projektantem kilkanaście lat - wiedziała zatem z czego czerpać inspirację. O samej kolekcji już pisaliśmy. Warto zwrócić jednak uwagę również na niesamowite fryzury, które nie dość, że świetnie pasowały do charakterystycznego stylu projektanta - lecz były również niezwykle oryginalnie wykonane.

Aleksander McQueen słynął z tego, że na pokazach jego kolekcji modelki wyglądały wręcz kosmicznie. Budowle, plecionki, kosmiczne prowokacje - to wszystko doskonale opisuje fryzury proponowane na wybiegach przez McQueena. Zwiewne, dziewczęce i proste stylizacje nie dotyczyły projektanta. Im bardziej misterne i oryginalne propozycje - tym lepiej.

Nieżyjący już projektant nie znał granic w swojej twórczości. Znajdował się zawsze gdzieś na krańcach wyobraźni, a jego pomysły przechodziły najśmielsze oczekiwania odbiorców i krytyków. Jego kreacje, fryzury i makijaż to prawdziwe dzieła sztuki nowoczesnej, które często eksponowano na niezwykle teatralnych pokazach. Modelki w stylizacji według Alexandra McQueen'a przypominać mogą baśniowe stwory z zupełnie innej planety. W swych stylizacjach wkraczał w świat fantazji, w którym jawa mieszać się mogła ze snem.

Dzieło Sarah Burton należy więc do jak najbardziej udanych. Mimo, że fryzura wydaje się bardzo skomplikowana i czasochłonna - wcale taka nie była. Włosy podzielone zostały na trzy sekcje. Przez nie przeplatano sztuczne pasmo włosów. Na końcu wszystko kończyło się warkoczem w stylu kontrolowanego bałaganu. Całość jak widać robi wrażenie!

Zajrzyjcie do naszej galerii! Znajdziecie tam więcej zdjęć z pokazów Aleksandra McQueena!

A model presents a creation by British designer Sarah Burton for Alexander McQueen during the Spring/Summer 2011 ready-to-wear collection show on October 5, 2010 in Paris. AFP PHOTO/FRANCOIS GUILLOT

 

Zobacz też:

Żałoba po projektancie

fot. East News

Więcej o: