Stylista radzi jak zrobić fryzurę prosto z wybiegu

Podczas tygodnia mody w Mediolanie odbył się pokaz Moschino Cheap & Chic. Fryzurami zajął się Sam McKnight - globalny ambasador marki Pantene. Specjalnie dla was opisuje jak wykonać ją samodzielnie.

Fryzura, którą proponuje styliska to luźny kok przewiązany jedwabną, kolorowa szarfą.

Oto instruktaż wykonania według Sama McKnighta:


1) Pierwszym krokiem do stworzenia tej fryzury jest umycie i prawidłowe odżywienie włosów, twierdzi Sam McKnight, światowy ambasador marki Pantene. Tak przygotowane włosy będą stanowiły świetną bazę do upięcia koka w stylu Moschino. Kluczowe w tej stylizacji jest nadanie włosom objętości w górnych partiach, ponieważ tylko wówczas uda się stworzyć podstawę dla fantazyjnego, luźnego upięcia, twierdzi Sam. Stylista radzi także, aby na wilgotne włosy nanieść piankę.

2) Następnie należy wysuszyć włosy używając do tego dużej, okrągłej szczotki. Podnosząc włosy za jej pomocą - uda się nadać włosom objętość nawet tuż przy skórze głowy. Aby włosy odpowiednio ułożyć, podtapiruj je lekko u nasady.

3) Zwiąż włosy w luźny kucyk tak, aby kosmyki swobodnie się układały. Podwiń końcówki kucyka i poprzypinaj je w taki sposób, aby stworzyły kok. Taka fryzura powinna wyglądać delikatnie i lekko, twierdzi Sam. Układając włosy zdecydowanie nie tworzymy sztywnego wizerunku.

4) Aby podkreślić styl, Sam zwinął apaszkę z kolekcji Moschino w sznur. Owinął nią głowę modelki tak, jakby była to opaska, a następnie okręcił nią utworzony kok.

5) Na koniec Sam dodał fryzurze jeszcze więcej energii i delikatności, wyciągając z upięcia kilka kosmyków.

Fot. materiały prasowe

Jak wam się podoba?

Jak wam się podoba ta fryzura?
Więcej o: