Ciekawostka urodowa - ile kalorii może mieć kawa?

Czy wiecie, ile kalorii może mieć kawa? Miłośnicy jej słodkiej odmiany powinni mieć się na baczności!
Ile kalorii może mieć kawa? Miłośnicy jej słodkiej odmiany powinni mieć się na baczności! Zwykła, nieposłodzona, czarna kawa, ma tylko dwie kilokalorie. Kawa, którą kupujemy w kawiarniach takich jak Coffee Heaven, czy Starbucks ma 200 - 300 kcal. Kawa, którą kupujemy w kawiarniach takich jak Coffee Heaven, czy Starbucks ma przeciętnie 200 - 300 kcal. To i tak już dość dużo. A zamawiając na przykład mrożoną kawę z bitą śmietaną i owocową polewą - nasza słodka chwila może mieć już nawet 560 kcal. To więcej niż Big Mac, czy McRoyal - najbardziej kaloryczne kanapki w McDonaldzie! A jeśliby jeszcze dodać do tego cukier... to śmiało można powiedzieć, że kawa ma więcej kalorii niż nasz codzienny obiad. Jednak dla tych z was, którzy dbają o swoją dietę mamy dobra wiadomość. Nie ma powodów do paniki - zwykła, nieposłodzona, czarna kawa, ma tylko dwie kilokalorie. A wypicie małego espresso przed treningiem sprawia, że łatwiej nam się ćwiczy, a wydolność naszego organizmu znacznie się poprawia.

Kawa, którą kupujemy w kawiarniach takich jak Coffee Heaven, czy Starbucks ma przeciętnie 200 - 300 kcal.To i tak już dość dużo. A zamawiając na przykład mrożoną kawę z bitą śmietaną i owocową polewą - nasza słodka chwila może mieć już nawet 560 kcal. To więcej niż Big Mac, czy McRoyal - najbardziej kaloryczne kanapki w McDonaldzie! A jeśliby jeszcze dodać do tego cukier... to śmiało można powiedzieć, że kawa ma więcej kalorii niż nasz codzienny obiad.

Jednak dla tych z was, którzy dbają o swoją dietę mamy dobra wiadomość. Nie ma powodów do paniki - zwykła, nieposłodzona, czarna kawa, ma tylko dwie kilokalorie. A wypicie małego espresso przed treningiem sprawia, że łatwiej nam się ćwiczy, a wydolność naszego organizmu znacznie się poprawia.

Fot. Shutterstock

 

Zobacz też:

Ciekawostka urodowa - co wiemy o Coca-Coli?

Fot. reklamowe

Jak często pijesz kawę?