Jak dobrać odpowiedni podkład?

Musi być niczym druga skóra. Idealnie dobrany pod względem koloru i konsystencji oraz działania. Sprawdź, jak dobierać podkłady.
Jak dobrać odpowiedni podkład? Sprawdź, jak dobrać podkład do Twojego rodzaju skóry Musi być niczym druga skóra. Idealnie dobrany pod względem koloru i konsystencji oraz działania. Każdy rodzaj skóry wymaga stosowania innego podkładu. Musi być niczym druga skóra. Idealnie dobrany pod względem koloru i konsystencji oraz działania. Jaki podkład do jakiej skóry? Do suchej i wrażliwej skóry stosuj podkłady "mokre" o lekkiej konsystencji kremu; zawierają one składniki nawilżające oraz lipidy, które nie pozwalają wodzie parować z naskórka. Pudrowe podkłady nie są tu dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że może się on gromadzić w cienkich zmarszczkach i liniach wokół oczu (na skórze suchej są one o wiele bardziej widoczne. Dla młodych dziewczyn najlepsze są podkłady o wodnistej konsystencji, bo nie kryją mocno skóry, ale ją nawilżają i rozświetlają Do skóry mieszanej i tłustej najlepsze są podkłady o konsystencji prasowanego pudru. Jeśli masz skórę, która szybko zaczyna błyszczeć, wypróbuj kompakty, które skutecznie matują skórę. Jeśli Twoja skóra jest tłusta i ziemista, wybierz podkład matujący o właściwościach rozświetlających. Nie wybieraj podkładów z lśniącymi drobinkami, jeśli masz trądzik Pamiętaj, żeby gąbeczkę do nakładania podkładu raz na dwa tygodnie wyprać w ciepłej wodzie z mydłem i dobrze wysuszyć. Aby dobrać idealny odcień dla siebie, sprawdź go (w dziennym świetle) pod linią żuchwy. To pozwoli ci się upewnić, że podkład będzie niewidoczny na twarzy. Błędem jest sprawdzanie koloru na policzku czy dłoni, skóra jest tam zwykle ciemniejsza niż w innych częściach twarzy. Podkład powinien być idealnie dobrany do koloru skóry lub o ton jaśniejszy. Staraj się też dobrać odcień do karnacji. Ciepły odcień skóry źle znosi zimne kolory podkładu. Zanim przystąpisz do nakładania podkładu upewnij się, że nawilżyłaś odpowiednio twarz. Jeśli skóra jest przesuszona, szybciej wchłonie podkład. Do skóry tłustej używaj "nawilżaczy" beztłuszczowych. Jeśli masz problem z wypryskami lub cieniami pod oczami, zamaskuj je korektorem.

Jaki podkład do jakiej skóry?

Do suchej i wrażliwej skóry:

- stosuj podkłady "mokre" o lekkiej konsystencji kremu; zawierają one składniki nawilżające oraz lipidy, które nie pozwalają wodzie parować z naskórka

- pudrowe podkłady nie są tu dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że może się on gromadzić w cienkich zmarszczkach i liniach wokół oczu (na skórze suchej są one o wiele bardziej widoczne

- dla młodych dziewczyn najlepsze są podkłady o wodnistej konsystencji, bo nie kryją mocno skóry, ale ją nawilżają i rozświetlają

Do skóry mieszanej i tłustej:

- najlepsze są podkłady o konsystencji prasowanego pudru

- jeśli masz skórę, która szybko zaczyna błyszczeć, wypróbuj kompakty, które skutecznie matują skórę

- jeśli Twoja skóra jest tłusta i ziemista, wybierz podkład matujący o właściwościach rozświetlających

- nie wybieraj podkładów z lśniącymi drobinkami, jeśli masz trądzik

Pamiętaj, żeby gąbeczkę do nakładania podkładu raz na dwa tygodnie wyprać w ciepłej wodzie z mydłem i dobrze wysuszyć!

Jak dobrać odpowiedni kolor?

Aby dobrać idealny odcień dla siebie, sprawdź go (w dziennym świetle) pod linią żuchwy. To pozwoli ci się upewnić, że podkład będzie niewidoczny na twarzy. Błędem jest sprawdzanie koloru na policzku czy dłoni, skóra jest tam zwykle ciemniejsza niż w innych częściach twarzy. Podkład powinien być idealnie dobrany do koloru skóry lub o ton jaśniejszy. Staraj się też dobrać odcień do karnacji. Ciepły odcień skóry źle znosi zimne kolory podkładu.

Jak nakładać?

Zanim przystąpisz do tej czynności upewnij się, że nawilżyłaś odpowiednio twarz. Jeśli skóra jest przesuszona, szybciej wchłonie podkład. Do skóry tłustej używaj "nawilżaczy" beztłuszczowych. Jesli masz problem z wypryskami lub cieniami pod oczami, zamaskuj je korektorem.

Podkład nakładaj gąbeczką najpierw na czoło, następnie na środek twarzy. Kieruj się od środka na boki i w dół. Po nałożeniu podkładu zetrzyj jego nadmiar chusteczką higieniczną - unikniesz śladów na ubraniu. Następnie wygładź brwi patyczkiem higienicznym - to oczyści je z podkładu, który lubi chować się między włoskami.

Jeśli chcesz, by podkład perfekcyjnie stopił się ze skórą i wytrzymał np. całą noc nakładaj go taką techniką - gąbeczką wciskaj podkład w skórę miejsce przy miejscu. Zacznij od czoła, potem nos, broda, potem policzki i okolice oczu i ust.

Jak nałożyć korektor?

Zobacz też:

Kate Beckinsale bez makijażu

EXCLUSIVE: Kate Beckinsale, who was wearing a baggy jumper which read 'Je t'aime' french for 'I Love You' took her 2 dogs for a walk in the LA rain!. The actress was seen dressed down in jogging pants and a baggy jumper with hair tied up as she went for a walk with her mum around the santa monica trails in california. Beckinsale was seen carrying her small dog into the the park as she braved the colder conditions for Los Angeles.  Pictured: Kate Beckinsale

Więcej o: