Zmień krem na zimowy!

Potrzeby naszej skóry zimą różnią od wymogów pielęgnacji letniej. Jest to ważne zwłaszcza przed zimowym wypadem w góry!

Chłodne, suche powietrze na zewnątrz i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach sprawiają, że zimą nasza skóra często jest wysuszona, zaczerwieniona lub podrażniona. Najbardziej szkodzą jej częste zmiany temperatur - z chłodu wchodzimy do ciepłych pomieszczeń.

Pielęgnacja skóry podczas zimowych miesięcy powinna opierać się głównie na wzmacnianiu i podtrzymywaniu prawidłowej bariery ochronnej oraz nawilżaniu skóry. Nie wolno też zapomnieć o zabezpieczeniu przed szkodliwością promieni UV, bo słońce świeci przecież także zimą i jest tak samo szkodliwe, jak latem. Siła oddziaływania promieni słonecznych zwiększa się w wyniku odbicia od śniegu (pobyt w górach, jazda na nartach). W takich warunkach potrzebne jest silniejsze zabezpieczenie w postaci kremu o bogatej konsystencji z wysokimi filtrami UV.

Zimą najlepiej sprawdzają się kremy półtłuste i tłuste. Oczywiście trzeba je dobrać odpowiednio do rodzaju skóry (nawet tłusta cera wymaga zabezpieczenia bogatszym kremem, choć raczej półtłustym o lżejszej konsystencji). W poszukiwaniu odpowiedniego specyfiku warto wybrać się do apteki, choć w drogeriach także nie brakuje propozycji kremów opracowanych z myślą o zimowej pielęgnacji.

Polecane kremy znajdziecie w naszej galerii!

A już jutro przedstawimy wasze recenzje kremów na zimę!

 

Zobaczcie także:

Czym właściwie są antyoksydanty?

fot. Shutterstock

Czy zmieniacie tryb pielęgnacji skóry zimą?
Więcej o: