Japoński manicure - ratunek dla łamliwych paznokci

Japoński manicure stworzony został na ratunek łamliwym, kruchym i rozdwajającym się paznokciom. Poprawia ich kondycję i wzmacnia płytki.
Japoński manicure Ratunek dla łamliwych paznokci Japoński manicure stworzony został na ratunek łamliwym, kruchym i rozdwajającym się paznokciom. Poprawia ich kondycję i wzmacnia płytki. Japoński manicure jest typowym manicurem pielęgnacyjnym. Powstał z myślą o osobach mających problemy z łamliwymi, słabymi i kruchymi paznokciami. Manikiurzystka zupełnie tak jak w tradycyjnym manikiurze odsuwa lub wycina skórki. Następnie w płytkę każdego paznokcia specjalnie do tego celu przeznaczoną polerką wciera pastę zawierającą witaminy A, E, H, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z Morza Japońskiego. Po paście przychodzi kolej na puder, który również ma właściwości wzmacniające i odżywcze. Nakłada się go drugą polerką i jest wmasowywany kolejno w każdy paznokieć. Zabieg ten nadaje paznokciom delikatnie różowy odcień. Trwa to dość długo, bo na każdy paznokieć trzeba poświęcić kilka minut. Po wtarciu w płytkę preparatów paznokcie stają się mocniejsze i mają ładny połysk. Dzieje się to od razu po zabiegu. Efekt utrzymuje się 2-3 tygodnie, potem zabieg trzeba powtórzyć. Czas trwania zabiegu: 30-45 minut. Cena: 30-50 zł (w zależności od miejsca i tego, czy decydujemy się również na odsuwanie lub wycinanie skórek). Zabiegi tego typu warto łączyć z przyjmowaniem odpowiednią dietą oraz jej suplementami. Włosy i paznokcie w odróżnieniu od skóry nie mają zdolności do regeneracji. Jeśli w korzeniu włosa nie ma odpowiednich pierwiastków - ich forma może słabnąć. Witaminami oraz mikroelementami, niezbędnymi dla zdrowia naszych włosów i paznokci są: żelazo, biotyna, witamina A, kwas foliowy, witaminy z grupy B. Najważniejsze jednak są: krzem, cynk i magnez, a także nienasycone kwasy tłuszczowe.

Japoński manicure jest typowym manicurem pielęgnacyjnym. Powstał z myślą o osobach mających problemy z łamliwymi, słabymi i kruchymi paznokciami.

Jak wygląda zabieg:

Manikiurzystka zupełnie tak jak w tradycyjnym manikiurze odsuwa lub wycina skórki. Następnie w płytkę każdego paznokcia specjalnie do tego celu przeznaczoną polerką wciera pastę zawierającą witaminy A, E, H, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z Morza Japońskiego. Po paście przychodzi kolej na puder, który również ma właściwości wzmacniające i odżywcze. Nakłada się do drugą polerką i jest wmasowywany kolejno w każdy paznokieć. Zabieg ten nadaje paznokciom delikatnie różowy odcień. Trwa to dość długo, bo na każdy paznokieć trzeba poświęcić kilka minut. Po wtarciu w płytkę preparatów paznokcie stają się mocniejsze i mają ładny połysk. Dzieje się od razu po zabiegu. Efekt utrzymuje się 2-3 tygodnie, potem zabieg trzeba powtórzyć.

Czas trwania zabiegu: 30-45 minut.


Cena: 30-50 zł (w zależności od miejsca i tego, czy decydujemy się również na odsuwanie lub wycinanie skórek).

Zabiegi tego typu warto łączyć sobie z przyjmowaniem odpowiednią dietą oraz jej suplementami. Włosy i paznokcie w odróżnieniu od skóry nie mają zdolności do regeneracji. Jeśli w korzeniu włosa nie ma odpowiednich pierwiastków - ich forma może słabnąć.

Witaminami oraz mikroelementami, niezbędnymi dla zdrowia naszych włosów i paznokci są:

- żelazo,

- biotynę,

- witaminę A,

- kwas foliowy,

- witaminy z grupy B.

Najważniejsze jednak są: krzem, cynk i magnez, a także nienasycone kwasy tłuszczowe.

Zobacz też:

Preparaty na łamliwe paznokcie