Moda na szokujące pocałunki trwa

Niedawno magazyn Love zaskoczył nas zdjęciem całujących się modelek, a Jean Paul Gaultier przygotował podobną niespodziankę. Na jednym ze zdjęć reklamowych Karolina Kurkova całuje się z androgynicznym modelem Andrejem Pejicem.
Moda na szokujące pocałunki trwa Karolina Kurkova całuje się z androgynicznym modelem Andrejem Pejicem Moda na szokujące pocałunki: kolej na Karolinę Kurkovą i androgynicznego Andreja Pejica w kampanii Gaultiera wiosna/lato 2011. Wyglądają jak 2 kobiety. Karolina Kurkova oraz nowa muza Jean Paula Gaultiera Andrej Pejic zostali twarzami francuskiej marki i wystąpili w kampanii kolekcji na wiosnę/lato 2011. Na razie udostępniono dwa zdjęcia. Na obu modele są identyczni ubrani (brawa za znakomicie wyeksponowane plisowane płaszcze), ale inaczej pozują. Na jednym Karolina i Andrej się całują. Do grupy łamiących bariery i poruszających społeczne tabu dołączył Jean Paul Gaultier, który do swojej kampanii zatrudnił Karolinę i Andreja. Trzeba przyznać, że tworzą oni piękną parę, ale en face wyglądają raczej jak rodzeństwo lub matka z synem. Rosyjska modelka ma ostre rysy twarzy i wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości (ma 26 lat), za to 19-letni androgyniczny model z Bośni wygląda na młodszego. Do tego ich pocałunek, który nawet gdy wiemy, że Andrej jest mężczyzną, jest zaskakujący. Widok starszej kobiety z młodszym mężczyzną nadal dla wielu jest oburzający.

Karolina Kurkova oraz nowa muza Jean Paula Gaultiera Andrej Pejic zostali twarzami francuskiej marki i wystąpili w kampanii kolekcji na wiosnę/lato 2011. Na razie udostępniono dwa zdjęcia. Na obu modele są identyczni ubrani (brawa za znakomicie wyeksponowane plisowane płaszcze), ale inaczej pozują. Na jednym Karolina i Andrej się całują.

Na pierwszy rzut oka całująca się para przypomina dwie kobiety, zwłaszcza że model na nogach kabaretki i długie blond włosy. Jednak to nie ubranie i fryzura wprowadzają w błąd. Andrej nawet bez kobiecej stylizacji jest uważany za najładniejszego modela. Jego delikatna, dziewczęca uroda zaskarbiła mu rzesze fanów, ale i przeciwników. Ci drudzy narzekają, że branżę mody opanowali modele przypominający kobiety, ale nie tylko. Rażą ich również modelki o męskiej urodzie, jak Freja i Iris. W tej potępianej grupie znalazła się też transseksualna modelka Lea T. Jednak mimo głosów oburzenia nie hamuje to projektantów, który coraz częściej zatrudniają ich do kampanii oraz sesji i specjalnie wywołują kontrowersje w stylu najnowszej okładki LOVE.

Karolina Kurkova i Andrej Pejic podczas sesji do kampanii Jean Paul Gaultier na wiosnę 2011

Do tej grupy łamiących bariery i poruszających społeczne tabu dołączył Jean Paul Gaultier, który do swojej kampanii zatrudnił Karolinę i Andreja. Trzeba przyznać, że tworzą oni piękną parę, ale en face wyglądają raczej, jak rodzeństwo lub matka z synem. Rosyjska modelka ma ostre rysy twarzy i wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości (ma 26 lat), za to 19-letni androgyniczny model z Bośni wygląda na młodszego. Do tego ich pocałunek, który nawet gdy wiemy, że Andrej jest mężczyzną jest zaskakujący. Widok starszej kobiety z młodszym mężczyzną nadal dla wielu jest oburzający.

Co Wy sądzicie o tej kampanii? Czy trzeba szokować, by zareklamować odzież?

GALERIA!

 

marka: Jean Paul Gaultier

sezon: wiosna/ lato 2011

Modele: Karolina Kurkova i Andrej Pejic

Fotograf: Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin

Kate Moss i  Lea T. na okładce Love magazine wiosna 2011Pocałunek Kate Moss i transseksualnej modelki Lei T. >>

Lea T. w sesji do Lurve Transseksualna Lea T. w kreacjach Givenchy >>

Andrej Pejic zjęcie Thomas Lohr dla i-DAndrej Pejic - model o wyglądzie kobiety >>

Kampania Jean Paul Gaultier:
Więcej o: