Oscary 2011 - najlepsze kostiumy

Oscara za najlepsze kostiumy dostała w tym roku Colleen Atwood za stroje do "Alicji w krainie czarów" Tima Burtona.

W tym roku nagroda za kostiumy nie była wielkim zaskoczeniem. Nominację dostali:  Antonella Cannarozzo za "Jestem miłością", Jenny Beavan za "Jak zostać królem",  Sandy Powell za "The Tempest", Mary Zophres za "Prawdziwe męstwo" i Colleen Atwood za "Alicję w krainie czarów". Spośród nominowanych kreacje Colleen Atwood były zdecydowanym faworytem i nie było wątpliwości, że to właśnie ona otrzyma statuetkę. Kolorowe, psychodeliczne, bajkowe stroje z "Alicji w krainie czarów" urzekały, zachwycały i były jednym z ważnych elementów składowych tego filmu. Bez wspaniałych kreacji Atwood obraz Tima Burtona nie byłby kompletny.

Collen Atwood łącznie dostała dziewięć nominacji do tej nagrody i ma na swoim koncie trzy Oscary za kostiumy m.in. za film "Nine". W 2002 nagrodzono ją za stroje do musicalu "Chicago", a w 2006 za kreacje do filmu "Wyznania gejszy". Dostała też 8 nominacji do nagród BAFTA i wygrała trzy. W 1999 za film "Jeździec bez głowy", za "Wyznania gejszy" i "Alicję w krainie czarów".

Zobaczcie zdjęcia - "Alicja w krainie czarów"

2011 Oscars: Costume designer Colleen Atwood posing with her Oscar in the press room at the 83rd Annual Academy Awards held at the Kodak Theatre in Los Angeles, California on 27.02.2011   Credit: Angel Dust/face to face face to face/REPORTER

Więcej o: