Woskowa Audrey Hepburn - jak żywa!

Chińczycy mają wiele talentów, ale trzeba im przyznać, że do perfekcji opanowali sztukę "woskowania". W hongkońskim Madame Tussauds powstała kolejna figura gwiazdy "Śniadania u Tiffany'ego". Zobaczcie kto jeszcze ma woskowego sobowtóra!

Utrwalanie sławnych ludzi w formie figur woskowych ma już długą historię. Wszystko zaczęło się od dziwacznej pasji Marie Tussaud, która kolekcjonowała...woskowe odlewy zgilotynowanych głów francuskich arystokratów. Pojedyncze części ciała stały się zalążkiem olbrzymiej kolekcji figur prezentujących znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia. Niestety z biegiem czasu status gwiazd, które zaczęły pojawiać się w muzeum tracił na znaczeniu.

Dziś, swoje figury mają bohaterowie reality shows i kiczowate gwiazdki, a sama idea Madame Tussauds stała się dosyć obciachowa. Najnowszym eksponatem chińskiego muzeum jest niekwestionowana ikona mody - Audrey Hepburn. Jak widać elegancja i wyczucie stylu gwiazdy filmu z 1961 roku, inspiruje do dziś! Sprawdźcie kto doczekał się swojej podobizny, niektóre wyglądają naprawdę strasznie... Zdjęcia gwiazd znajdziecie w GALERII

Więcej o: