Kolekcja dodatków Anselm Reyle dla Dior

Berliński artysta zadebiutował w roli projektanta luksusowych akcesoriów.

Dior pozazdrościł Louis Vuitton sukcesów (także komercyjnych) we współpracy z uznanymi artystami współczesnymi. LV pracuje teraz z Yayoi Kusamą, a Dior ma kolekcję efektownych dodatków zaprojektowaną przez Anselma Reyle. Niemiecki artysta jest wszechstronny - tworzył wielkoformatowe obrazy, rzeźby i instalacje. Jego prace znaleźć można w prestiżowych galeriach jak Saatchi i Gagosian, a na aukcjach osiągają ceny rzędu kilkuset tysięcy dolarów.

Widocznie artysta żadnej pracy się nie boi, bo z ochotą podjął się współpracy z domem mody. Dior dał mu wolną rękę, a w efekcie powstało m. in. wiele nowoczesnych reinterpretacji torebki Lady Dior.

Anselm Reyle tworzy kolekcję dla Dior

Z przyjemnością pracowałem na Lady Dior. Większość moich prac bazuje na gotowych przedmiotach, które ja przekształcam. Do tego projektu podszedłem w ten sam sposób. Skoncentrowałem się na klasycznym modelach torebek Dior - skomentował współpracę artysta.

W jego warsztacie charakter zmieniły klasyczne przeszycia torebek Dior, tworzące pikowanie o skomplikowanym wzorze. Reyle zdecydował się użyć nitek w neonowych kolorach, a także użył przeszyć jak dekorację płótna o wzorze... moro. Z kolei typowe dla modelu Lady Dior breloczki zostały uzupełnione przez neonowe trójkąty - symboliczny "podpis" artysty. Limitowana edycja dodatków Dior+Reyle jest już dostępna w butikach, a jej sprzedaż potrwa do marca.

W GALERII znajdziecie zdjęcia reklamowe i packshotowe kolekcji.
Kolekcja dodatków Anselm Reyle dla Dior

Podoba Wam się? My jesteśmy zachwyceni bardziej klasycznymi modelami, kolorowa nitka i trójkąty dodały im szczypty awangardy.

Zobacz też:

Louis Vuitton i Yayoi Kusama - współpraca z kultową japońską artystką

Więcej o: