Stylista "Carrie Diaries" i "Plotkary" ujawnia szczegóły z planu

Jak ubierała się nastoletnia Carrie Bradshaw? Eric Daman mówi o swoich pomysłach na postać i wyjaśnia sprawę naszyjnika Carrie.

Omawialiśmy już pierwszy ujawniony strój z planu kręconego właśnie prequela serialu „Seks w wielkim mieście”. 18-letnia AnnaSophia Robb pozowała na zdjęciu promocyjnym w sukience typu skater dress pokrytej srebrnymi cekinami, zielonym kardiganie w panterkę Autumn Cashmere, szpilkach od Nine West i absurdalnym tęczowym pasku z serduszkami. Teraz ujawniono fotografie z planu, na których w tym samym stroju spaceruje po Bond Street na Manhattanie. Odważne połączenia elementów mody wieczorowej i dziennej oraz skłonność do twórczej przesady to znaki rozpoznawcze Carrie Bradshaw. W „Carrie Diaries” z pewnością zobaczymy ewolucję stylu fikcyjnej ikony mody.

Poza szalonymi stylizacjami w stylu lat 80., widzowie z pewnością czekają na osobiste perypetie nastoletniej Bradshaw. Możemy być pewni, że fabuła serialu będzie daleka od produkcji familijnych, bo nad całością czuwają producenci kultowego „Gossip Girl” - Josh Schwartz i Stephanie Savage. Internauci uparcie porównują młodą Carrie do Sereny, a Blake Lively była wymieniana wśród kandydatek do roli. Czy nowy serial zastąpi „Plotkarę”, która jest krytykowana za zbyt pogmatwany scenariusz i w Stanach straciła część widzów?

Trudno wyprzeć się podobieństw, bo nad stylizacjami z obu seriali czuwa ten sam człowiek - Eric Daman. Popularny stylista właśnie wypuścił swoją linię biżuterii we współpracy z marką Swarovski. Z tej okazji był bardzo rozmowny i ujawnił kilka szczegółów z planu wyczekiwanego serialu.

Akcja serialu ma miejsce w latach 80., więc Stephanie Savage i ja zdecydowaliśmy się na stworzyć wrażenie "aspirowania do autentyczności”. Lata 80. były wyjątkowo dekadenckie i  w kwestii mody chcieliśmy pokazać je bardzo nowocześnie, dodać im świeżości. Pokazać, skąd ona wie jak nosić tę broszkę z kwiatem albo skąd wziął się naszyjnik Carrie - ujawnił Daman portalowi Fashionista.

W luckymag.com wyjaśnił, jak w praktyce ma wyglądać niedosłowne naśladownictwo stylu „z epoki”:

Chcemy, żeby widzowie przed telewizorami myśleli sobie: "Uwielbiam ten sweterek z lat 80., ale to nie jest prawdziwy sweter z lat 80., mogę kupić go w butiku Marca Jacobsa”.

Na planie AnnaSophia Robb będzie nosiła także ubrania 3.1 Phillip Lim i Alexandre Birman oraz oczywiście szpilki od Manolo Blahnika. Nastolatka Carrie ma ubierać się taniej niż Carrie - wzięta dziennikarka w „SATC”, ale jak widać na butach oszczędzać nie zamierza.

Co do naszyjnika - bohaterka nie nosi jeszcze swojego charakterystycznego naszyjnika z imieniem „Carrie”, ale mały wisiorek z literą „C”, który zaprojektował Alex Woo.

W GALERII zdjęcia z planu serialu i prywatne stroje młodej aktorki (nieco mniej glamour).

Więcej o: