Raf Simons następcą Galliano w Diorze

A jednak! Tym razem informacje pochodzą z nie byle jakiego źródła, bo z ?New York Times?, a potwierdza je WWD.

Nareszcie koncern LVHM wybrał głównego projektanta domu mody Dior. Od zwolnienia Johna Galliano minął już ponad rok, a sprawa sukcesji nadal była owiana tajemnicą. Regularnie co 2-3 miesiące pojawiało się kolejne nazwisko, a przecieki z negocjacji finansowych elektryzowały media. Po (niepotwierdzonych) rozmowach z Markiem Jacobsem, Haiderem Ackermannem, Alberem Elbazem i Alexandrem Wangiem, koncern wreszcie wytypował wielkiego następcę.

Raf Simons będzie szóstym projektantem domu mody Dior. Jest z pewnością artystą wybitnym, ale skrajnie różnym od Galliano. Skompromitowany pijackim incydentem geniusz z Gibraltaru kochał glamour inspirowany różnymi epokami historii mody. Jego projekty były bardzo teatralne, szalone i pełne fantazji. Z kolei Raf Simons z domu mody Jil Sander stawiał na szlachetny minimalizm, wzbogacony intensywnymi kolorami. Zbierał świetne recenzje, ale szlachetne i niekrzykliwe ubrania sprzedawały się poniżej oczekiwań. Teraz do Jil Sander powraca matka- założycielka, a belgijski projektant wreszcie będzie pracować pod szyldem, który zapewni mu nie tylko sukces artystyczny ale i komercyjny.

- Dołączam do wspaniałego domu mody Dior z najwyższym szacunkiem dla jego fascynującej historii, niebywałej wiedzy i techniki. - powiedział Raf Simons.

To znak, że Dior chce radykalnie zmienić wizerunek i konkurować na rynku prostej, wysmakowanej mody, skupionej na oszczędnych fasonach. W LVHM gwiazdą tego stylu była dotąd Phoebe Philo z Céline. Ale prawdziwa konkurencja rozegra się na linii Dior-YSL, ostatnio odświeżonym, za sprawą zatrudnienia Hediego Slimane.

Pierwsza kolekcja Rafa Simonsa dla Dior już w lipcu - będzie to haute couture na sezon jesień/zima 2012.

Przeczytaj też nasze porównanie stylu Simonsa i Johna Galliano:

Galliano VS. Raf Simons. Jaki będzie nowy Dior?

Więcej o: