Magdalena Frąckowiak w rozmowie z Lulą. Sprawdź, co zdradziła nam topmodelka

Dla miłości wróciła na stary kontynent i od jakiegoś czasu mieszka razem z narzeczonym w Warszawie. Coraz częściej bierze udział w towarzyskich wydarzeniach i polskich projektach. Została nową ambasadorką marki YES a w piątkowy wieczór uświetniła swoją obecnością pokaz Macieja Zienia, z którym przyjaźni się od lat. O trendach, biżuterii i o najnowszej kolekcji Hurracaine rozmawialiśmy z Magdą po pokazie.

Niedawno zakończały się wiosenne pokazy. Miałaś okazję nosić i przyjrzeć się najnowszym propozycjom od najlepszych projektantów, które z kolekcji najbardziej przypadły ci do gustu i znajdą miejsce w twoje szafie?

Bardzo dużo dobrych kolekcji w tym sezonie pojawiło się na światowych wybiegach. Nowa kolekcja Dior- Raf Simons. Kolekcja zaprojektowana w zupełnym innym nurcie niż robił to John Galliano, ale tak naprawdę daleko nieodbiegająca od stylu Christiana Diora. Piękna, subtelna; osobiście bardzo lubię Rafa Simonsa. No i oczywiście Hedi Slimane - Saint Laurent Paris, bardzo spodobała mi się ta kolekcja. Piękne, czarne kapelusze, wszytko w undergroundowym stylu. Przypadły mi do gustu również kolekcje Alexander McQueen i Balenciaga - trochę romantyczna, dużo falban, ale zachowane w nowoczesnym stylu. Zauważyłam też dużo inspiracji azjatyckich. Przede wszystkim Prada, w której chodziłam i Etro. Ładne kolekcje i bardzo duża konkurencja.

Czyli jakbyś miała wymienić najważniejsze trendy na nadchodzący sezon, to będą to:

Kapelusze jak u Saint Laurent Paris; Azja jak u Prady i mroczne ubrania z lekką nutą romantyzmu.

No właśnie w podobnym stylu jesteś również dzisiaj ubrana. Zdradzisz nam, co masz na sobie?

A nic specjalnego. Moja stylizacja zainspirowana została lookiem z pokazu Hediego Slimane. Kapelusz Pepe Jeans, torebka i buty Givenchy, spodnie i marynarka od Balenciagi. (o stylizacjach gwiazd na pokazie Macieja Zienia przeczytać możecie tutaj)

 

Magdalena Frackowiak Zeit Magazine fot. Horst Diekgerdesfashiongonerogue.com

 

A co sądzisz o zaprezentowanej właśnie kolekcji Macieja Zienia?

Osobiście uważam, że żeby zaprojektować kolekcję trzeba mieć jakiś cel, musi on być odgórnie ustalony i to rzeczywiście widać u Maćka, jest on konsekwentny w swojej wizji. Lubię, gdy kolekcja jest różnorodna i style mieszają się- Maciek zachował ten trend. Zobaczyć u niego możemy mieszankę stylu sportowego, nowoczesnego i eleganckiego. Fajna kolekcja, bardzo mi się spodobała. (naszą relację z pokazu znajdziecie tutaj)

Znalazłaś coś w niej dla siebie, coś co chciałabyś mieć w szafie?

Tak. Bardzo dużo. Eleganckie bluzy z haftami i nadrukami, fajne długie spódnice, motyw skóry, czyli skórzane spódnice i bluzy.

Wzięłaś udział w nowej kampanii YES, będziemy mogli zobaczyć cię w ich nowym kalendarzu? Sama podobno też projektujesz biżuterię?

Biżuteria jest dla mnie środkiem wypowiedzi. Moje zainteresowanie biżuterią wykracza poza jej noszenie. Nauczyłam się biżuterię projektować, rozumieć jej sens i konstrukcję. Także dlatego chciałam wziąć udział w tym projekcie.

A czy w takim wypadku możemy spodziewać się również autorskiej kolekcji?

Tak, planuję w najbliższym czasie kolekcję sygnowaną moim nazwiskiem, ale na razie więcej nie chcę i nie mogę zdradzać. Ale możecie spodziewać się jej już niebawem.

 

Wysłuchała Katarzyna Czubak

 

W galerii umieściłyśmy dla was najnowszą sesję Magdy pochodzącą w niemieckiego magazynu "Zeit Magazine". Autorem zdjęć jest Horst Diekgerdes.

 

Magdalena Frackowiak Zeit Magazine fot. Horst Diekgerdes

Więcej o: