Gwiazdy jako hipsterzy?! - profesjonalne fotomontaże zachwyciły internautów

W sieci można już mówić o specyficznej modzie na fotomontaże przedstawiające światowe gwiazdy w zupełnie innym świetle. Ogromną popularność zdobyły zdjęcia sław XX wieku z ogromnymi tatuażami, teraz przyszedł czas na Leo DiCaprio, Cate Blanchett i Sandrę Bullock w roli hipsterów.

Pamiętacie przerobione w Photoshopie zdjęcia Marilyn Monroe z wytatuowanym rękawem i dekoltem pokrytym rysunkami? Przez kilka dni pokazywano je w różnych mediach internetowych, szczególnie tych związanych z modą, show-biznesem czy designem. Pochodzą z bloga Cheyenne'a Randalla, artysty tatuatora z Seattle. Wpadł on na pomysł, żeby do ikonicznych zdjęć gwiazd i kadrów z legendarnych filmów dorobić tatuaże w ilościach hurtowych. Koncept chwycił, bo Randall zajmował się głównie gwiazdami, których zupełnie nie wyobrażamy sobie z obrazkami na ciele - ikonami dawnego kina, przedstawicielami rodzin królewskich. "Tatuował" Marilyn, Audrey, Grace Kelly...

Grace Kelly z tatuażami na blogu shoppedtattoos.tumblr.com

Prace z bloga Shopped Tattoos zrobiły się tak popularne, że zainspirowały serwis społecznościowy DesignCrowd do zorganizowania konkursu na najlepszą grafikę celebryty-hipstera. Głównym celem DC jest kojarzenie zleceniodawców z grafikami komputerowymi z całego świata, ale tego typu inicjatywy cieszą się nawet większym zainteresowaniem niż komercyjne ogłoszenia. Może dlatego, że za stworzenie najlepszego wizerunku hipstera serwis płacił 400 dolarów. Nagroda trafiła do debiutującego w serwisie użytkownika Free Imagination, który zaprojektował brooklyńską wersję Leonardo DiCaprio.

Leonardo DiCaprio jako hipsterDesignCrowd / blog.designcrowd.com

Efekt jest rewelacyjny, choć grafika wygląda na banalnie prostą. Pewnie autor portretu Leo zarobił 400$ w 10 minut. Inni artyści pracowali bardziej pilnie, ale efekty mają bardzo zróżnicowany poziom. Graficy na ogół wybierali aktorów i aktorki i, co nie powinno dziwić, dominowali nominowani do Oscara na 2014 r. Podobnie jak w walce o statuetki z DiCaprio konkurowali Chiwetel Ejiofor i Christian Bale, a wśród kobiet popularnością cieszyły się Cate Blanchett, Sandra Bullock i Judi Dench. Ktoś zdecydował się nawet na ambitne zadanie przerobienia wszystkich gwiazd ze slynnego oscarowego selfie:

Oscarowe selfie w hipsterskiej wersjiDesignCrowd / blog.designcrowd.com

Ciekawe, które miejsce zająłby w konkursie Cheyenne Randall, prekursor trendu. To na blogu Shopped Tattoos znalazło się nasze ulubione zdjęcie gwiazdy-hipstera, czyli portret Williama i Kate.

Książe William i księżna Chaterine jako hipsterzy shoppedtattoos.tumblr.com

 

Więcej grafik z gwiazdami w roli hipsterów zobaczysz w GALERII >>>

Więcej o: