Wszystko, co musicie wiedzieć o Chanel Paris-Salzburg Métiers d'art - ekstrawaganckim pokazie w stylu... tyrolskim

Kolejna wyprawa w głąb historii domu mody Chanel zaprowadziła nas do Salzburga. Gwiazdami pokazu były Cara Delevingne i Kendall Jenner.

1. Métiers d'art to odpowiedź Chanel na Pre-Fall, czyli międzysezonowe kolekcje pokazywane prawie na rok przed premierą sklepową. Co roku Karl Lagerfeld zabiera swoich gości w daleką podróż - w ostatnich latach była to np. Szkocja, skąd Coco Chanel przywiozła tweed oraz Texas - gdzie Chanel odżyło biznesowo i podbiło serca Amerykanek. Kolekcja na 2015 została zaprezentowana w Austrii - ta wyprawa Gabrielle "Coco" zaowocowała narodzinami kultowego żakietu Chanel.

2. Miejscem pokazu był XVIII-wieczny zamek Leopoldskron położony nad jeziorem Leopoldskroner Weiher. Rokokowe wnętrza posiadłości wyglądają tak, przynajmniej po poprawkach dekoracyjnych domu mody Chanel:

Scenografia pokazu Chanel Paris-SalzburgOlivier Saillant / mat. prasowe Chanel

3. Pokaz promował najnowszy film Lagerfelda "Reincarnation", w którym Coco Chanel (w tej roli Geraldine Chaplin) odwiedza austriacki hotel i pogrąża się w wizji, w której obsługa hotelowa odgrywa role cesarzowej Sisi i cesarza Franciszka Józefa I. W rolę słynnej pary wcielili się Pharrell i Cara Delevingne.

4. Cara Delevingne będzie twarzą kolekcji, ale pokaz Chanel Paris-Salzburg otworzyła rzadko widywana na wybiegu młoda mama - Lara Stone.

5. Jednak to Cara zamknęła show. Karl ponownie zaproponował finał pokazu z udziałem dwóch panien młodych. W roli drugiej połówki duetu wystąpiła Kendall Jenner. Z powodu wizyty w Salzburgu obie top modelki musiały zrezygnować z udziału w londyńskim show Victoria's Secret.

Cara Delevingne i Kendall Jenner jako panny młode w finale pokazu Chanel Paris-SalzburgInstagram

6. Na wybiegu dziewczyny spotkały się z długoletnimi muzami Chanel (np. Jamie Bochert i Katie Nescher) oraz modnymi nazwiskami w stylu Koreanki Soo Joo Park. Nas najbardziej zaintrygowała jedyna Polka w pokazie - śliczna i niesamowicie popularna Ola Rudnicka.

Ola Rudnicka - pokaz Chanel Paris-Salzburgmat. prasowe Chanel

7. Tradycyjnie dla Chanel Métiers d'art jedną z sylwetek męskich prezentował Brad Kroenig, a ubranko dziecięce - jego synek Hudson. Chłopiec dojrzewa w rytmie pokazów Chanel!

Finał pokazu Chanel Paris-Salzburginstagram

8. Estetyka pokazu nawiązywała w pierwszej części pokazu do cesarskich szat, aby później skoncentrować się na stylu tyrolskim. Były więc charakterystyczne roślinne i zwierzęce hafty, sukienki z fartuszkiem oraz kapelusze z piórkiem. Nieoczekiwanym hitem kolekcji zostały dziwaczne nauszniki (słuchawki?), udające koczki z warkocza.

Cara Delevingne - backstage pokazu Chanel Paris-SalzburgInstagram

 

Jeśli chcesz lepiej poznać kolekcję Chanel Paris-Salzburg, w GALERII znajdziesz wybór najciekawszych sylwetek >>>

Więcej o: