Wyjątkowy pokaz La Mania jesień-zima 2015/16. W nowej kolekcji króluje cienki zamsz, przejrzyste suknie i złote ozdoby [GALERIA]

Joanna Przetakiewicz ma dosyć tradycyjnych pokazów. Nową kolekcję poznawaliśmy w formie prezentacji, efektownej i pełnej energii.

Kiedyś w oficynie obok kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego mieścił się luksusowy butik Likus Concept Store. We wtorek ten sam budynek stał się sceną jednego z najciekawszych wydarzeń polskiej mody w tym sezonie. Joanna Przetakiewicz świętowała premierę nowej kolekcji na jesień 2015 oraz wprowadzenie do butików La Manii seksownego obuwia włoskiej marki Aquazzura. A trzeba przyznać, że Przetakiewicz świętować umie. Na kameralnym bankiecie pojawił się tłum gwiazd, w tym supermodelki Anja Rubik, Anna Jagodzińska i Karolina Kurkova, a nawet... kandydatka SLD na prezydenta - Magdalena Ogórek. Wszystkie ubrane przez La Manię, więc widzowie mieli okazję zobaczyć dwa pokazy mody - ten właściwy i ten gwiazdorski.

Właścicielka La Manii wykazała się skromnością i zadbała, żeby to gość specjalny poczuł się gwiazdą wieczoru. Do Warszawy przyjechał Edgardo Osorio, projektant Aquazzura, i to jego rysunek zdobił zaproszenia na pokaz. Przetakiewicz przedstawiła publiczności także Piotra Krzymowskiego, absolwenta londyńskiego Central Saint Martins i autora filmu promującego jesienną kolekcję La Manii. Po projekcji wideo z udziałem top modelki Marleny Szoki, zobaczyliśmy kolekcję na żywo. Joanna Przetakiewicz przyznała, że znudziła jej się tradycyjna forma pokazu. Chciała, żeby jej modelki zachowywały się, jakby właśnie przyszły na przyjęcie. Podobne zabiegi stosuje Karl Lagerfeld, którego ostatni pokaz Chanel przypominał spontaniczne spotkanie w kawiarni.

Prezentacja kolekcji La Mania jesień-zima 2015/16fot. Filip Okopny

Modelki wchodziły na scenę tanecznym krokiem, z kieliszkami szampana w dłoni, witały się całusami, żartowały i robiły sobie grupowe zdjęcia. Faktycznie mogłyby wtopić się w tłum gości, gdyby nie efektowne kreacje La Manii, zabójcze szpilki Aquazzury i perfekcyjne czerwone usta (za makijaże odpowiadała Sephora). Po bardzo bankietowej kolekcji na wiosnę, Joanna i jej team projektantów zdecydowali się na woltę w stronę bardziej uniwersalnej mody. Na wybiegu zobaczyliśmy nawet dżinsy, tegoroczną nowość w ofercie marki. Nie zabrakło też wątków, które definiują styl roku 2015 - fasonów z lat 70., kombinezonów i cienkiego zamszu, który miękko otula sylwetkę.

La Mania zaprezentowała też supermodne sznurowania, znane m. in. z kolekcji Givenchy. W wielu projektach funkcję wstążki przejęły złote blaszki. To kontynuacja pomysłu z kolekcji wiosennej i jeden z elementów, które spinają estetykę marki. Drugi to peleryny - tym razem w czerni i z ozdobną aplikacją konia z rozwianą grzywą (ten motyw przewijał się w wielu sylwetkach). Stylizacje z wybiegu uzupełniły efektowne futra w mocnych barwach i piękne płaszcze w stylu lat 70., z rozłożystymi klapami i paskiem w talii. Mięsisty biały płaszcz i dzwony z zamszu khaki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko już w pierwszych sekundach pokazu.

Zobacz zdjęcia z prezentacji nowej kolekcji La Mania i obuwia Aquazzura

Zaproszenie na pokaz La Mania i Aquazzura

Więcej o: