Dolce & Gabbana i Kylie Minogue w Portofino. Wszystko, co musicie wiedzieć o baśniowym pokazie haute couture duetu

Kontrowersyjny duet Dolce & Gabbana tradycyjnie po Tygodniu Mody w Paryżu zorganizował konkurencyjną imprezę. Pod gołym niebem i z rozmachem, jakiego Paryż może tylko pozazdrościć.

Czterodniowa impreza Dolce & Gabbana śmiało może konkurować o tytuł najbardziej spektakularnego wydarzenia sezonu. Absurdalnie wystawny weekend, który projektanci zafundowali najlepszym klientom i garstce przedstawicieli mediów, zachwyca, przeraża i fascynuje. Oto 6 rzeczy, które musicie wiedzieć o Dolce & Gabbana Alta Moda:

1. Pokaz nowej kolekcji Alta Moda (czyli haute couture) Dolce & Gabbana odbył się w turystycznej miejscowości Portofino w Ligurii. Maleńki kurort na północy Włoch zasłużył sobie na międzynarodową sławę, W Polsce śpiewały o nim Anna German i Sława Przybylska. Portofino wygląda tak:

 

ZDJĘCIA

2. Ogromna posiadłość nad brzegiem morza, w której odbył się plenerowy pokaz (i towarzysząca mu kolacja z tańcami do rana) należy do Domenico Dolce. Właścicielem luksusowego domu na klifie w Portofino jest również Stefano Gabbana. On z kolei zorganizował prezentację luksusowej biżuterii Dolce & Gabbana Alta Gioielleria.

 

3. Dolce & Gabbana zatytułowali swój pokaz "Sen nocy letniej w Portofino" i zadbali o oniryczny klimat właściwy komedii Szekspira. Gości witali strażnicy w historycznych kostiumach, podtrzymujący łuki z girlandami kwiatów. Po ogrodzie włóczyły się hostessy przebrane za nimfy, sypiąc płatki kwiatów pod stopy gości. Nie zapominajmy też o muzyce na żywo...

 

4.  Najbardziej ekscentryczny element oprawy pokazu? Skrzydlaci akrobaci zawieszeni nad orkiestrą:

 

5. Sama kolekcja Alta Moda składa się aż z 94 sylwetek i jest wyjątkowo eklektyczna. Projektanci połączyli inspiracje historyczne i kulturowe z taką beztroską, że trudno się połapać, co ma być motywem przewodnim kolekcji. Chyba tylko dewiza "100% efektu, 100% luksusu". Ciekawe, ile sukni sprzedało się jeszcze w ogrodzie i z nowymi właścicielami odpłynęło w rejs. Najzamożniejsi klienci przybyli bowiem do Portofino na prywatnych jachtach.

The dramatic and colourful finale of Dolce & Gabbana's Midsummer Night's Dream.

Film zamieszczony przez użytkownika Suzy Menkes (@suzymenkesvogue)

 

6. Pokaz damskiej kolekcji (Alta Moda) był zaledwie jednym z punktów programu wystawnego weekendu z Dolce & Gabbana. Towarzyszyła mu prezentacja luksusowej biżuterii i męskiej kolekcji couture, kolacje z tańcami do rana oraz finałowe przyjęcie, zakończone fajerwerkami i muzyczną niespodzianką. Wszystko rozłożone na cztery wieczory, żeby goście mogli w pełni poczuć klimat wakacji w Portofino. Jak donosi Hamish Bowles z "Vogue", nastroje były tak przednie, że goście chętnie tańczyli na stołach (Anna Dello Russo w samej bieliźnie, w obawie przed zniszczeniem kreacji).

Me #aboutlastnite @dolcegabbana party ?????? pic by @lukeleichtnam

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Dello Russo (@anna_dello_russo)

 

7. Gwiazdą niedzielnego bankietu była... Kylie Minogue, wierna fanka włoskiego kurortu. Australijka, która wielokrotnie spędzała urlopy w Portofino, chętnie zgodziła się uczestniczyć w ekstrawaganckim dolce vita Dolce & Gabbana. Od możliwości wokalnych Kylie bardziej zdumiewała jej stylizacja z ogromnym stroikiem, inspirowanym najwyraźniej nocnym niebem.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z POKAZU DOLCE & GABBANA ALTA MODA jesień 2016

Więcej o: