Lily-Rose Depp twarzą Chanel. Córka Johnny'ego Deppa zostanie modelką czy aktorką? [NOWE ZDJĘCIA]

Lily-Rose Depp wygrała los na genetycznej loterii. Córka pięknych i bardzo sławnych rodziców w wieku 16 lat jest już aktorką i muzą Karla Lagerfelda. Co dalej?

Lily-Rose zadebiutowała na ekranie w 2014 r., ale dopiero jej debiut na czerwonym dywanie sprawił, że dziewczyna stała się celebrytką. W kwietniu 15-letnia Lily-Rose Melody Depp pojawiła się u boku mamy na nowojorskim pokazie Chanel, jej zdjęcia obiegły media na całym świecie, a instagramowicze zaczęli masowo wyszukiwać jej profil. Wkrótce liczba jej fanów skoczyła do 200 tysięcy, a obecnie powoli zbliża się do 600.

Na czym polega fenomen Lily? Na pewno pomaga sławne nazwisko i wielka uroda odziedziczona po mamie, ale fanów intryguje również demonstracyjne zblazowana mina. Lily, która zdążyła już skończyć 16 lat, wydaje się żywym uosobieniem mitu teenage angst, o którym ponad 20 lat temu śpiewał Kurt Cobain.

In this image released by Starpix, Lily-Rose Melody Depp arrives at the Chanel Paris-Salzburg 2014/15 Metiers d'Art Collection fashion show at the Park Avenue Armory on Tuesday, March 31, 2015, in New York.  (AP Photo/Starpix, Kristina Bumphrey)Kristina Bumphrey / AP (AP Photo/Starpix, Kristina Bumphrey)

Debiut Lily-Rose na salonach - Chanel, kwiecień 2015

Najbardziej zafascynowany nastolatką wydaje się Karl Lagerfeld. Odkąd projektant poznał młodą pannę Depp, stara się uwzględnić ją w każdym projekcie Chanel. Na początku lipca pojawiła się na pokazie Chanel Couture - nie w roli gościa, ale jednej z gwiazd paradujących po wybiegu i oddających się hazardowi w szacownym gronie. Teraz okazało się, że Lily-Rose została też zatrudniona w roli modelki w kampanii Chanel Eyewear.

Skąd ta nagła miłość Lagerfelda? Projektant na gwałt potrzebuje nowej muzy. Cara Delevingne poświęca się wszystkim dziedzinom poza modą, a Kendall Jenner w Europie nie cieszy się nawet ułamkiem swojej amerykańskiej popularności. Depp ma podwójne obywatelstwo, więc może być gwiazdą po obu stronach oceanu. W dodatku zachwycać się nią mogą zarówno fanki (niegdyś) przystojnego ojca, jak i kobiety sympatyzujące z porzuconą przez niego Vanessą Paradis.

Lily-Rose Depp, Vanessa ParadisEastNews

Nie wiadomo jednak, czy Lily-Rose poświęci się modelingowi. Równie mocno ciągnie ją do Hollywood. Z Karlem Lagerfeldem o względy młodej gwiazdy konkuruje inny potężny mężczyzna - Kevin Smith. U niektórych nazwisko reżysera budzi tylko uśmiech politowania, ale twórca nietypowych komedii był w latach 90. supergwiazdą kina indie. To on stworzył najważniejszą offową komedię epoki ("Sprzedawcy"), wypromował Bena Afflecka i obsadził Alanis Morisette w roli... Boga. Aktualnie muzą Smitha jest właśnie Lily-Rose Depp. Debiutowała u niego w filmie "Kieł", teraz gra w kolejnym komediowym horrorze "Yoga Hosers". Na ekranie gościnnie ma pojawić się także papa Depp! Moda czy kino, nieważne, co wybierze Lily-Rose Melody Depp. Wygląda na to, że na gwiazdorstwo jest po prostu skazana.

ZDJĘCIA LILY-ROSE DEPP