Cindy Crawford i inne supermodelki znów razem na planie. Niesamowite spotkanie po latach w obiektywie Petera Lindbergha [WIDEO]

Era supermodelek rozpoczęła się w styczniu 1990, kiedy grupka nowych gwiazd trafiła na wspólną okładkę "Vogue'a". 25 lat później legendarne piękności znów pozują razem...

Przeszło 25 lat temu Naomi Campbell, Linda Evangelista, Tatjana Patitz, Christy Turlington i Cindy Crawford pozowały do wspólnej okładki amerykańskiego "Vogue'a". Sfotografował je Peter Lindbergh, mistrz czerni i bieli, świetny portrecista i wielbiciel pięknych kobiet. To był numer ze stycznia 1990 r. i miał sygnalizować początek nowej epoki w modzie. Redakcja się nie pomyliła - rozpoczynająca się dekada była czasem triumfu modelek, które nagle awansowały do pierwszej ligi gwiazd, występowały w teledyskach, uwodziły milionerów.

Cindy Crawford kiedyś i dziśPeter Lindbergh/ Vogue US IX 1991 / screen wideo nowness.com

Cindy Crawford teraz i dziś - sesji Petera Lindbergha dla "Vogue" IX 1991 / na planie sesji  Lindbergha "The Reunion"

Wraz z nimi do historii przeszedł Lindbergh, człowiek, który "stworzył" supermodelki. Do kanonu weszły także późniejsze sesje fotografa dla "Vogue'a", szczególnie inspirowana Marlonem Brando "The Wild Ones" z 1991 r. oraz zdjęcia supermodelek na plaży, w identycznych męskich koszulach z kwietnia 1992. Do tych ostatnich ujęć odnosi się najnowszy projekt Petera Lindbergha, "The Reunion" (ang. ponowne spotkanie). W cyklu filmów "Director's Cut" serwisu NOWNESS.com ukazała się wideorelacja z niezwykłej sesji, która w całości zostanie opublikowana się we włoskiej edycji "Vogue'a".

Estelle Lefébure, Karen Alexander, Rachel Williams, Linda Evangelista, Ttajama Patitz i  Christy Turlington  w sesji dla Peter Lindbergh /Vogue US IV 1992

Na planie nie udało się zgromadzić wszystkich piękności z pamiętnej okładki, ale cała szóstka to kluczowe nazwiska tamtej epoki. Zabrakło Naomi Campbell, ale pojawiły się Cindy Crawford i Tatjana Patiz. Z modelek słynnej sesji "w białych koszulach" udało się zaprosić Karen Alexander, do grupy dołączyły też Helena Christensen, Eva Herzigova i Nadja Auermann.

W nostalgicznym filmie z sesji Cindy Crawford wyjaśnia, dlaczego ceni sobie pracę z Lindberghiem i dlaczego chciała wziąć udział w "The Reunion":

Praca z Peterem jest niezapomnianym przeżyciem. On kocha kobiety i to widać na zdjęciach. Potrafi dostrzec piękno w dojrzałej kobiecie - przez pryzmat jej doświadczenia, macierzyństwa, zawodów, miłości - tłumaczy Crawford.

Koniecznie zobaczcie wideo z planu "The Reunion":

Jeśli macie problem z rozróżnianiem supermodelek, dołączamy wskazówki:

Supermodelki na planie sesji z Peterem Lindberghiem, projekt kolaż Lula.pl / screen nowness.com

The reunion! #BTS with @therealpeterlindbergh. Director's cut video up on @nowness today...More to come. ??.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Cindy Crawford (@cindycrawford)