Beth Ditto modelką u Marca Jacobsa! Fascynujący pokaz w starym kinie, dziwaczna kolekcja [ZDJĘCIA]

Marc Jacobs zamknął New York Fashion Week z właściwym sobie rozmachem. To nie był pokaz, to była premiera - z czerwonym dywanem i muzyką na żywo.

Marc Jacobs zachłysnął się dawną popkulturą. Pokaz nowej kolekcji urządził w tradycyjnym nowojorskim kinie, był popcorn, były plakaty, była orkiestra jazzowa, która w kinie niemym zastępowała dialogi. Projektant wplótł w to przedstawienie także odrobinę opery - tkaniny zdobił nadruk z twarzą Marii Callas w stylu pop-art. Gdzie indziej zdobienia ubrań przypominały kiczowatą estetykę wesołego miasteczka - nie zabrakło krzykliwych barw, błysku cekinów i patriotycznych motywów amerykańskiej flagi.


Koncepcja premiery wymagała, żeby modelki przechadzały się po czerwonym dywanie jak rasowe diwy Hollywood, pozując długo i namiętnie na ściance. Nagle, wśród chudych piękności jak Kendall Jenner, Joan Smalls i Magda Jasek, pojawiła się pulchna Beth Ditto. Wokalistka grupy Gossip jest muzą projektanta i najbardziej uroczą gwiazdą plus size w showbiznesie. Niestety, dla redakcji "Vogue'a" taka sylwetka to już przesada - liderkę Gossip sprytnie wycięto z wideo z pokazu. Cięcie montażysty pojawia się dokładnie w momencie, gdy zza czerwonej sukni zaczyna wyłaniać się sylwetka Beth:


Dla porównania, w tym dłuższym wideo możemy podziwiać pewną siebie gwiazdę między 9:30 a 9:50.


Zgodnie z koncepcją kolekcji, na widowni pojawiła się liczna reprezentacja aktorek. Ekscentryczny pokaz Marc Jacobs oglądały kultowe postaci kina (Bette Midler, Winona Ryder) oraz młodsze pokolenie Hollywood - m. in. Kate Mara i Diana Agron. Były zachwycone!


ZDJĘCIA z pokazu Marca Jacobsa zamykającego New York Fashion Week

A tak Beth Ditto prezentuje się na scenie:

Więcej o: