Gucci wiosna-lato 2016: lata 70. nigdy nie wyjdą z mody? Ale nareszcie nie jest nudno! [GALERIA]

Marka Gucci przeżywa drugą młodość pod nowym kierownictwem. Na wybiegu okulary dla kujonów, styl retro i szalone cekiny disco.

Projektant Alessandro Michele nie był pewnym kandydatem na stanowisko nowego dyrektora kreatywnego Gucci, ale do dwóch sezonach pozycja Włocha jest już ugruntowana. Udało mu się to, co nie wychodziło Fridzie Giannini. Tchnął w kolekcje marki nowe życie, skończył z nobliwą elegancją Gucci. Michele lubi łączyć faktury i kolory, sylwetki przeładowuje koronką, wzorami i cekinami, zachowując przy tym dobry smak i spójność.

Choć kolekcja utrzymana jest w stylu lat 70. (te spódnice z tweedu, wzory i berety!), projektant urozmaicił ją elementami stylu kujonki i akcentami disco. Zdaje się mieć duże poczucie humoru - zamiast żabotów i mankietów, zastosował ich płaską imitację, narysowaną grubą kreską i przetykaną cekinami. Cudo!

Zobaczcie zdjęcia z pokazu, w którym pojawiły się też Polki, m. in. wchodzące gwiazdki Paula Gałecka (Mango) i Klementyna Dmowska (D'vision, na zdj.)

Klementyna Dmowska, pokaz Gucci wiosna-lato 2016East News

Więcej o: