Karl Lagerfeld na wybiegu wyczarowywał już teatr, kasyno, supermarket, lodowiec i ogród. Teraz zaprosił gości na płytę lotniska. Odlecieli z zachwytu? [CAŁA KOLEKCJA]

Lagerfeld połączył wszystko ze wszystkim, tworząc trochę chaotyczny miszmasz. Było dość efektownie, ale czy ta szalona kolekcja się sprzeda?

Trochę chłodna ta wiosna u Chanel. Głównie zabudowane stylizacje lub stroje "na cebulkę". Sporo narzutek, bluz, żakietów, płaszczy, a wszystko sprawia wrażenie bardzo miękkich i ciepłych, czyli idealnych na wiosenne wieczory gdzieś w Skandynawii, ale nie na 30-stopniowe upały we Francji. No cóż, Karlowi wszystko wolno, nawet promować linię ewidentnie jesienną jako hit lata. Swoim najnowszym pokazem dyrektor kreatywny Chanel ponownie pokazał, że trendy ma w głębokim poważaniu, oraz że nie tyle o praktyczną modę tu chodzi, co o fenomenalny spektakl.

Karl Lagerfeld zaprosił swoich gości na luksusowe lotnisko, które wyrosło na płycie zabytkowego monumentalnego Grand Palais. Czekał ich tam "przelot" liniami Chanel Airlines. Serio, nawet zaproszenia miały formę biletów lotniczych.

 

Mamy wrażenie, że cały pokaz był przygotowywany bardzo pod Instagram. Miało być widowiskowo, oryginalnie, nowocześnie, zabawnie, no i z księżniczką social mediów Kendall Jenner w roli głównej. I rzeczywiście, publikacji w internecie tuż po pokazie były tysiące, a może i więcej...

 

A jak wypadła sama kolekcja? Może nie jest to popularna opinia, ale naszym zdaniem niespecjalnie. Lagerfeld połączył praktycznie wszystko ze wszystkim - lata 70. z nowoczesnością, szyk damy ze stylem ulicy, klasyczną elegancję z wizerunkiem sportowym. Najciekawiej wypadły dodatki i na pewno to właśnie one (jak zwykle u Chanel) okażą się największym sprzedażowym hitem - futurystyczne okulary z matowego szkła, metalicznosrebrne rękawiczki, torebki-kameleony, uszyte z tej samej tkaniny, co kreacje, birkenstocki i sportowe sandały w wydaniu deluxe, oldskulowe dżinsowe czapki z daszkiem, kosmiczne opaski oraz wspaniała biżuteria:

Chanel 2016Kolaż Lula.pl

CAŁĄ KOLEKCJĘ Chanel wiosna/lato 2016 znajdziecie w naszej GALERII ZDJĘĆ

A skoro o modzie wysokiej mowa, polecamy wam nasz ekskluzywny wywiad z Anną Jagodzińską, czyli jedyną polską modelką, jaka znalazła się na okładce VOGUE US:

Więcej o: