Eva Minge szokuje: jej nową kolekcję zaprezentowały łyse modelki. Nie bez powodu. Fundacja charytatywna projektantki właśnie wystartowała [WIDEO + ZDJĘCIA]

Gdy na wybieg wyszła pierwsza zupełnie łysa modelka, nieświadomi niczego goście byli w lekkim szoku. Potem pojawiło się wzruszenie.

To był pierwszy warszawski pokaz Ewy Minge od wielu, wielu lat. Ostatnio projektantka częściej prezentowała swoje kolekcje w Nowym Jorku i Paryżu, niedawno także na tygodniu mody w Łodzi, ale stolicę Polski omijała szerokim łukiem.

Nie jestem z tzw. warszawki, jestem dziewczyną z małego miasta. Kocham moją wieś, tę jej swojskość, to, że znam każdego, że czuję się tam u siebie - podkreśla często Minge.

Jednak tym razem zdecydowała się zaprezentować swoją najnowszą kolekcję haute couture oraz kilka sylwetek z regularnych kolekcji w warszawskich Arkadach Kubickiego. Nie był to jednak klasyczny pokaz mody. Otóż tego wieczoru oficjalnie ogłoszono start założonej przez Minge fundacji charytatywnej Black Butterflies, działającą na rzecz osób z nowotworem.

Eva Minge - Black ButterfliesWBF

Właśnie z tego powodu na wybiegu wystąpiły całkowicie łyse modelki. Nie, nie były to pacjentki oddziałów onkologii - były to profesjonalne modelki, ucharakteryzowane przez makijażystów z Warszawskiej Szkoły Artystycznej. Zrobienie jednej łysiny zajmowało ok. 4 godziny. Efekt? Szokująco naturalny.

Łyse modelki u Ewy MingeFilip Okopny

Black Butterflies - pokaz Eva MingeFilip Okopny

Łysym modelkom, ubranym w efektowne, dramatyczne suknie haute couture, towarzyszyły modelki z klasycznymi fryzurami.

Chciałam pokazać, że łysa kobieta, tuż po lub w czasie chemioterapii, też może być piękna. Twarzą fundacji Black Butterflies jest Kasia Kowalczyk Majchrowska, która wygrała najpierw z jednym, a potem z drugim rakiem. Kasia wzięła udział w naszej wyjątkowej sesji promującej wydarzenie - mówiła Minge.

Na pokazie nie zabrakło oczywiście gwiazd. Tych, które wspierają Minge w jej działalności charytatywnej; tych, które od lat sympatyzują z projektantką, a także tych, które przed laty występowały w jej pokazach, jak Joanna Horodyńska. Joanna była gwiazdą wybiegów Ewy m.in. w 2006 roku:

Joanna Horodyńska, Eva Minge, 2006Kolaż Lula.pl/EastNews

Fotoreporterom pozowali także piosenkarka Ramona Rey (w kreacji Evy Minge, uznanej za najlepszą stylizację wieczoru), Karolina Malinowska i Olivier Janiak, blogerka Macademian Girl, a także gość honorowy, Ewa Błaszczyk, należąca do rady fundacji dziennikarka Małgorzata Domagalik, jak również Krzysztof Ibisz, Alicja Węgorzewska i Majka Jeżowska. Gościem specjalnym wydarzenia była Miss Szwecji, Natalia Fogelund, którą Minge ubierze na finał Miss World w Chinach.

Miss SzwecjiKAPIF.pl

Dodajmy, że dla gości zagrała na żywo grupa Blue Cafe. Jej liderka, Dominika Gawęda, miała na sobie kreację od Ewy Minge.

WIĘCEJ ZDJĘĆ z wydarzenia znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o:
Skomentuj:
Eva Minge szokuje: jej nową kolekcję zaprezentowały łyse modelki. Nie bez powodu. Fundacja charytatywna projektantki właśnie wystartowała [WIDEO + ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX