Świat mody dla WOŚP. Sprawdź, co gwiazdy wystawiły na aukcję i ile fani są w stanie zapłacić

Anja Rubik i Jessica Mercedes w ścisłej czołówce.

Wiele gwiazd regularnie angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oferując swój czas albo kolekcjonerskie przedmioty na charytatywnych aukcjach. W tym roku świat mody jest bardzo szeroko reprezentowany - obok Anji Rubik, stałej uczestniczki akcji WOŚP, pojawiają się najpopularniejsze blogerki, projektanci mody, jury i uczestnicy "Top Model".

Aktualna cena oferowanego przez Anję Rubik dwuosobowego wyjazdu na pokaz Anthony Vaccarello (pierwszy rząd, zakwaterowanie 5*) wynosi obecnie aż 7124 zł. Z tą kwotą Anja mieści się na podium - wyprzedza ją tylko Mistrzyni Świata UFC Joanna Jędrzejczyk (wspólny trening, obecnie 10 tys. zł) oraz Magdalena Różczka, która przekazała na aukcję... kilogramowy klucz ze srebra (16 100 zł). Przewaga aktorki jest jednak złudna - w opisie aukcji czytamy, że wartość rynkowa srebrnego gadżetu to aż 25 tysięcy.

Magdalena Różczka i klucz ze srebra - aukcja WOŚPaukcje.wosp.org.pl

Kto jeszcze ma szanse rywalizować z Rubik w kategorii dobroczynność? Bardzo dobre wyniki mają aukcje blogerek. Jessica Mercedes zaproponowała wspólne zakupy o wartości 1000 zł - aktualnie zabiega o nie 12 osób, a cena dobiła do 5 tysięcy. Dodatkową atrakcją jest możliwość zadebiutowania w kanałach social media blogerki. Z koleżanką po fachu ściga się Maffashion, która przekazała WOŚĆ spersonalizowany rower, który skłonne jest kupić 15 osób (aktualna cena: 3050 zł).

Nieco gorzej radzą sobie aukcje projektantów (m. in. Lidia Kalita, Bizuu) i uczestników dawnych edycji "Top Model". Jak im pomóc? Licytować, w końcu cel jest słuszny. Aukcje potrwają jeszcze ponad trzy tygodnie.

Sprawdź, co oferują gwiazdy i ile trzeba za to zapłacić - ZDJĘCIA