Czy nadal mamy polskiego Aniołka Victoria's Secret? Wszystko wskazuje na to, że nie [SPRAWDZAMY]

Rok temu świętowaliśmy polski debiut w gronie Aniołków Victoria's Secret, dziś mamy wątpliwości, czy Monika Jac Jagaciak nadal współpracuje z marką.

W kwietniu 2015 otwieraliśmy szampana - Victoria's Secret ogłosiło nominację dziesięciu nowych Aniołków. Wśród nich po raz pierwszy w historii znalazła się Polka - 21-letnia wówczas Monika Jagaciak, zwana Jac. Modelka z Poznania robiła spektakularną karierę od 13. roku życia, jednak to kontrakt z VS miał jej przynieść większą rozpoznawalność w Stanach i poważny zastrzyk gotówki.

Oficjalny status Aniołka, którego nie osiągnęła wcześniej żadna współpracująca z marką Polka, to nie tylko zaszczyt, to też gwarancja bezpieczeństwa finansowego. A jednak - wiele top modelek go zrywa. Ze współpracy zrezygnowały w ostatnich latach m. in. supergwiazdy pokazów VS Miranda Kerr i Doutzen Kroes oraz top modelka Karlie Kloss .

Odeszły z Victoria's Secret kolaż Lula.pl/ East News/ Reuters

Wiele wskazuje na to, że rozwód z Victoria's Secret planuje też Jac. Na razie jest to cicha separacja - żadna ze stron nie wystosowała oficjalnego oświadczenia. Dlaczego więc podejrzewamy, że czas polskiego Aniołka jest policzony?

  • Po pierwsze - Jac od kilku miesięcy brakuje na zdjęciach promocyjnych marki. Ostatnia jej sesja, którą odnaleźliśmy pochodzi ze stycznia 2016. Jeśli chodzi o imprezy organizowane przez Victoria's Secret, Polkę ostatni raz widziano w grudniu podczas uroczystego pokazu filmowej wersji pokazu.
  • Moniki Jagaciak zabrakło w dwóch kluczowych dla pierwszego kwartału roku przedsięwzięciach Victoria's Secret. Jej zdjęcia nie pojawiły się ani w kampanii walentynkowej, ani w katalogu Victoria's Secret Swim. Szczególnie ten drugi fakt jest niepokojący - w bikini pozowała większość Aniołków (12), a sesji na St. Barth towarzyszyło nagranie telewizyjnej relacji. Kręcone z rozmachem, promowane było jako wydarzenie telewizyjne na miarę jesiennego pokazu.

  • Jac nie wystąpiła także w sesji okładkowej majowego "Vogue Espana". Na zdjęciach jest tylko siedem dziewczyn, ale skład nie pozostawia wątpliwości - chodzi o promocję nowych twarzy Victoria's Secret, Aniołków przyszłości.

  • Mimo że kwietniowy nabór był rekordowy (dołączyło aż 10 Aniołków), Victoria's Secret nadal prowadzi rekrutację. W lutym do prestiżowego grona dołączyła Josephine Skriver. Niekoniecznie chodzi o odejście Jac - może dodatkowa modelka była potrzebna ze względu na zbliżającą się emeryturę Adriany Limy i Alessandry Ambrosio? Nie bez znaczenia jest też fakt, że dwie z kluczowych postaci świata VS spodziewają się dziecka (Behati Prinsloo i Candice Swanepoel).

  • Victoria's Secret ma problemy. Po niezadowalających wynikach finansowych na 2015 r. firmę opuściła wieloletnia prezes Sharen Turney. Ostatnio ogłoszono budżetowe cięcia, w tym rezygnację z drukowanych katalogów i kolekcji plażowej. Wszystko to sugeruje, że prawdziwe są plotki o regularnie spadających pensjach Aniołków. Współczesne muzy VS nie mogą nawet marzyć o majątku na miarę Gisele Bundchen, są też obciążone wieloma dodatkowymi obowiązkami (eventy, spotkania z fanami itd.)

  • Co najważniejsze Polka i rosyjski Aniołek Kate Grigorieva zniknęły ze strony Victoria's Secret. Dawniej ich profile figurowały w dziale "Meet the Angels" (Poznaj Aniołki). Nie wiadomo, kiedy usunięto wizytówki modelek, ale według serwisu Fashionista nie było ich tam już... na początku marca.

O komentarz poprosiliśmy agencję Moniki Jagaciak, poznańską GAGAMODELS. Na razie agenci modelki nie udzielają informacji na ten temat, konkretów możemy spodziewać się dopiero po opublikowaniu oficjalnego stanowiska.

Byłoby Wam szkoda, gdyby jedyna Polka zniknęła z grona Aniołków?

Monika Jagaciak na wybiegu i w sesjach dla Victoria's Secret - ZDJĘCIA


Więcej o: