Bądź modna jesienią: futrzany trend

W ramach wspólnej akcji z eBay.pl zaprosiliśmy do współpracy blogerkę Fashioneria, która przygotowała specjalnie dla Was przewodnik po najważniejszych trendach sezonu! Zaczynamy od futer.

Futro na wybiegu / "Futro tkwi w szczegółach" / Futrzane akcesoria

Futrzany trend powraca jesienią jak bumerang. Często futro utożsamiane jest z długim płaszczem, a co za tym idzie z luksusem, wyrafinowaniem, elegancją. Jednak w tym sezonie futro wzbogaca akcesoria.  Naturalne, sztuczne, eko - każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Osobiście opowiadam się za sztucznymi modelami, które są lekkie, przyjemne i nie ryzykują zostania kontrowersyjnym "modowym grzechem".

Futro to nie tylko długie płaszcze, puszyste kurtki.  Ten element garderoby zmienia swoje miejsce, ale nie funkcję - nadal ma grzać. Jednym z projektantów, który w obecnym sezonie zaproponował alternatywne rozwiązania dla futra jest Karl Lagerfeld. Artysta stworzył dla domu mody Chanel klimat Alaski. Modelki wystąpiły w śnieżnych sukienkach, spódnicach i kardiganach. Elementy futrzane pojawiły się także w dodatkach: torebkach, kołnierzach oraz w długich kozakach a la yeti.

Inspiracji tego trendu możemy szukać na światowych wybiegach, ulicach, w kolorowych magazynach, a przede wszystkim w Internecie. Co więcej, oprócz oglądania street blogów i podziwiania świetnie wyglądających ludzi,  możemy znaleźć podobne rzeczy na aukcjach internetowych w atrakcyjne cenie.

Ostatnio poświęciłam trochę czasu i przeczesałam serwis Ebay.pl w poszukiwaniu ciekawych futrzanych elementów. Wśród niezliczonej liczby pozycji w oko wpadły mi ciepłe czapy uszanki, aviatorki i kamizelki, które spięte ozdobnym paskiem nabiorą eleganckiego charakteru. Tradycyjne futrzane kołnierze i skórzane rękawiczki okraszone futerkiem sprawią, że stylizacja stanie się bardziej luksusowa. Przebojem tej jesieni są interesujące rozwiązania dla tego trendu - futrzane sukienki i bluzki.  Miłośniczki mody znajdą na Ebay.pl popularne ostatnio kurtki pilotki z kożuchowym kołnierzem oraz wiązane botki z wywijanym kożuszkiem.

eBay.pl
Wszystko eBay.pl: pilotka, szara kamizelka, torebka, czapka, czarne botki, czapka (z lewej, na dole), brązowe botki, beżowe botki, kamizelka (po prawej), ciemny kołnierz, jasny kołnierz, rękawiczki

Futro może być interpretowane na wiele sposobów. Mi najbliższy jest styl boho. Połączone z frędzlami, piórami tworzy iście osobliwy, indiański klimat. Jednak wszystko zależy od inwencji i wyobraźni. Czekam na kolejne nowatorskie podejście do futrzanego trendu.

Fashioneria

Fashioneria


KONKURS: Bądź modna jesienią
Bądź modna jesienią

Więcej o: