Bądź modna jesienią: peleryna

W ramach wspólnej akcji z eBay.pl zaprosiliśmy do współpracy blogerkę Fashioneria, która przygotowała specjalnie dla Was przewodnik po najważniejszych trendach sezonu! Tym razem pod pióro bierzemy pelerynę.

Superwoman 2 w 1

Powiewające na wietrze peleryny zawsze mi się kojarzyły z superbohaterami: Superman, Batman czy Zorro. Ten atrybut dawał im siłę, władzę i pomagał w naprawianiu świata. Dziś peleryna spełnia trochę inną funkcję, ale nadal jest bardzo charakterystyczna.

Często czytając kolorowe czasopisma, serwujące kolejne menu świeżych tendencji, natykam się na stwierdzenie, że najlepiej wybrać jeden konkretny trend, który do nas pasuje. Ale dlaczego nie zaszaleć i wybrać np. dwa? Jak zabawa, to na całego! Początkowo miałam skupić się na pelerynie, ale gdy wyciągnęłam z szafy poncho w kolorze beżowym, pomyślałam, że można przecież połączyć dwa silne w tym sezonie trendy.

Peleryna tej jesieni występuje w roli głównej i w różnym wydaniu. Salvatore Ferragamo prezentuje ją w stylu country, DAKS w mroczny i lekko męski sposób, Albino w wersji witrażowej. Liczy się fason - geometryczny, asymetryczny dół, tkanina - wełna lub lejąca się dzianina oraz jakiś detal - może to być cienki pasek w talii lub sprzączka przy szyi. Peleryny tudzież poncho czy narzutki są interpretowane nie do końca dosłownie: w tym sezonie posiadają dwa rzędy guzików i pagony, co nadaje im militarny charakter, są kraciaste, krwisto czerwone, posiadają stójkę lub są elegancko tweedowe. Peleryna pikowana (DAKS), przypominająca koszulę (YSL) czy z golfem (Ter et Bantine) to alternatywne propozycje . Hitem sezonu jest peleryna w kolorze camelowym, karmelowym, beżowym, wielbłądzim, piaskowym (niepotrzebne skreślić). Takie właśnie peleryny zaproponował dom mody Chloe na jesień 2009, co później zaczęły kopiować sieciówki, a w tym sezonie zmodyfikowaną wersję pokazał Hussein Chalayan. Szczerze nie spodziewałam się powrotu tego trendu, myślałam, że zostanie zapomniamy. I jakie było moje zdziwienie, widząc na jesiennych pokazach gradobicie peleryn. Cieszy mnie to niezmiernie zważywszy na fakt, że te uniwersalne okrycie wierzchnie znajdę nie tylko w sieciówkach, ale także na ebay.pl. Serwis aukcyjny proponuje tam prawdziwie światowe marki jak Chloé czy Marni, ale także bardziej przystępne i sieciówkowe modele: H&M, TopShop czy Kate Moss for Topshop.


Wszystko ebay.pl (od lewej): militarna peleryna, peleryna Chloe, peleryna Asos, peleryna Marni, bladozielona peleryna, granatowa peleryna, peleryna Asos, peleryna H&M, peleryna Topshop, czarna peleryna

Sądzę, że warto zainwestować w pelerynę, bo stała się już prawdziwym klasykiem w świecie mody. Pasuje zawsze i każdemu. Zakłada się ją w 5 sekund i w takim samym czasie zdejmuje. Można ja nosić z dżinsem, jak również do eleganckiej sukienki i szpilek. To idealne rozwiązanie dla każdej z nas - superbohaterki.

Fashioneria

Fashioneria


KONKURS: Bądź modna jesienią
Bądź modna jesienią

Więcej o: