Zieleń to nowa biel!

Naczelna Vogue Nippon i ikona mody Anna Dello Russo twierdzi, że kolor zielony jest nową bielą.

Według znawczyni mody, Anny Dello Russo, zieleń jest nowym biały, bo zielony jest czymś więcej niż zwykła biała barwa. Redaktor naczelna japońskiej edycji Vogue'a postanowiła nosić zieleń w 2011. Na swoim blogu umieściła nawet zdjęcia z wybiegów wybranych stylizacji w odcieniach zieleni, na które dokleiła swoją twarz. Anna jest bowiem znana z tego, że wybiera zestawy, a nie poszczególne rzeczy i nosi je tak samo, jak zostały zaprezentowane podczas wybiegu - jakby nakładała gotowce.

A czemu zieleń? Bo jest kwintesencją podejścia do życia, ekologicznego stylu i trendów związanych z naturą, a w sezonie wiosna 2011 jest jednym z ważniejszych kolorów i panoszy się równie mocno, jak wiosna w ogródkach. Ta barwa często bywa pomijana. Wiele osób jej nie lubi, niektórym kojarzy się ze szpitalem, inni uważają, że źle wyglądają w tym kolorze. Często jest ulubionym kolorem rudzielców, ale odcienie zieleni mogą nosić blondynki, szatynki i brunetki. Wystarczy znaleźć swój odcień.

Zieleń można łączyć z barwami neutralnymi - jak brązy, beże i kremy, ale dobrze wygląda również z neonowymi i intensywnymi kolorami - czerwienią, żółtym i odcieniami niebieskiego. Zobaczcie z jakimi barwami zieleń zestawili projektanci - GALERIA!

Więcej o: