Anna Wintour odchodzi z Vogue!

Czyżby Anna pozazdrościła Carine kontraktu z Barneys? Naczelna amerykańskiej edycji Vogue'a postanowiła odejść ze stanowiska i rozpocząć nowe projekty.

Odejście Carine Roitfeld ze stanowiska naczelnej Vogue Paris, które piastowała przez 10 lat było zaskoczeniem w świecie mody, bo wcześnie nie pojawiały się nawet plotki o możliwości jej rozstania się z wydawnictwem. Zupełnie inaczej niż w przypadku Wintour, która wiele razy była posądzana o pakowanie walizek.

Tym razem naczelna amerykańskiej edycji skusiła na się na lukratywną propozycję Karla Lagerfelda i postanowiła odejść z Vogue'a. Według doniesień niemiecki projektant, pracujący dla domu mody Chanel, skusił Wintour ofertą stanowiska w znanym domu mody. Anna miałaby wspomagać projektanta w kolekcji, dbaniu o wizerunek marki i promocji. Zostałaby też głównym doradcą Lagerfelda, który bardzo ceni jej zdanie i styl.

Naczelną można zostać do emerytury, ale ostatnie zawirowania w świecie mody są dowodem na nowy trend- zmianę życia. Carine i Anna mają wyrobione nazwiska w branży mody dzięki czemu z łatwością znajdą nowe, ciekawe projekty przy których będą mogły współpracować. Praca dla Barneys (Roitfeld) czy Chanel (Wintour) jest na pewno fascynująca.

 

PS Jak zwykle mieliście rację, to był oczywiście żart na Prima Aprilis.

Co sądzisz o odjeściu Anny z Vogue'a?
Więcej o: