Najdroższa torebka świata

Dom jubilerski Mouawad zaprojektował torebkę Mouawad 1001 Nights Diamond Purse wartą 3,8 mln dolarów.
Najdroższa torebka świata Dom jubilerski Mouawad zaprojektował torebkę wartą 3,8 mln dolarów Dom jubilerski Mouawad zaprojektował torebkę 1001 Nights Diamond Purse wartą 3,8 mln dolarów. bka w kształcie serca wykonana jest z 18-karatowego złota Dom jubilerski Mouawad zaprojektował torebkę Mouawad 1001 Nights Diamond Purse wartą 3,8 mln dolarów. Torebka w kształcie serca wykonana jest z 18-karatowego złota. Pokryto ją 4517 diamentami, z czego 105 drogocennych kamieni ma żółtą barwę, a 56 różową. Do jej wykonania potrzebnych było aż 10 rzemieślników, którzy pracowali przez cztery miesiące. Zajęło im to 1100 godzin. Inspirację do jej powstania zaczerpnięto z jednej z najbardziej epickich opowieści o miłości, intrygach i fantazji - "Baśni z tysiąca i jednej nocy". Podobnie jak opowieści Szeherezady zachwyciły czytelników ich misternie tkaną fabułą niepohamowanej pasji i odwagi, Mouawad 1001 Nights Diamond ma zahipnotyzować ogromnym przywiązaniem do detali i wykonania zawierającego tysiące diamentów" - powiedział Pascal Mouawad z Domu Mouawad. Dzięki temu unikatowemu projektowi dom jubilerski założony w 1890 roku zapewnił sobie wpis w księdze Rekordów Guinnessa. Mouawad 1001 Nights Diamond Purse to najbardziej drogocenna torebka na świecie. Warta jest ponad 100 milionów złotych.

Torebka w kształcie serca wykonana jest z 18-karatowego złota. Pokryto ją 4517 diamentami z czego 105 drogocennych kamieni ma żółtą barwę a 56 różową. Do jej wykonania potrzebnych było aż 10 rzemieślników, którzy pracowali przez cztery miesiące. Zajęło im to 1100 godzin. Inspirację do jej powstania zaczerpnięto z jednej z najbardziej epickich opowieści o miłości, intrygach i fantazji - "Baśni z tysiąca i jednej nocy".

Podobnie jak opowieści Szeherezady zachwyciły czytelników ich misternie tkaną fabułą niepohamowanej pasji i odwagi, Mouawad 1001 Nights Diamond Torebka ma zahipnotyzować ogromnym przywiązaniem do detali i wykonania zawierającego tysiące diamentów" - powiedział Pascal Mouawad z Domu Mouawad.

Dzięki temu unikatowemu projektowi dom jubilerski założony w 1890 roku zapewnił sobie wpis w księdze Rekordów Guinnessa. Mouawad 1001 Nights Diamond Purse to najbardziej drogocenna torebka na świecie. Warta jest ponad 100 milionów złotych.

Mouawad 1001 Nights Diamond Purse: