Kasia Struss oskarżona o anoreksję a Miu Miu o promowanie chudości

Dwóch Brytyjczyków złożyło skargę do urzędu standardów reklamy zarzucając marce Miu Miu, że kampanią z Kasią Struss promują anoreksję.
Kasia Struss oskarżona o anoreksję Dwóch Brytyjczyków zarzuca Miu Miu, że kampanią z Kasią Struss promują anoreksję Dwóch Brytyjczyków złożyło skargę do urzędu standardów reklamy zarzucając marce Miu Miu, że kampanią z Kasią Struss promują anoreksję Dwóch Brytyjczyków złożyło skargę do urzędu standardów reklamy zarzucając marce Miu Miu, że kampanią z Kasią Struss promują anoreksję. W wniosku, który wpłynął do Advertising Standards Authority, urzędu dopuszczającego reklamy do obiegu w Wielkiej Brytanii, napisano, że zbyt chuda modelka promuje anoreksję i niezdrowy styl życia. Wnioskodawcy żądają zakazu pokazywania zdjęć z kampanii Miu Miu z Kasią Struss, która w reklamie na wiosnę/lato 2011 odtwarza scenę z lustrami z filmu "Dama z Szanghaju" Orsona Wellesa. "Modelka, która nosi sukienkę na ramiączkach i ma odsłonięte ramiona i dekolt, ma znaczną niedowagę. Zdjęcie promuje niezdrowy styl życia. Reklama jest nieodpowiedzialna" - napisali. Na jednym ze zdjęć faktycznie wyraźnie widać bardzo szczupłą sylwetkę 24-letniej Kasi, a mocne oświetlenie podkreśla jej jasną skórę. Rzecznik prasowy włoskiej marki wyjaśnił w oświadczeniu, że fotografia jest tak zrobiona, aby podkreślić figurę Kasi. Zapewniał też, że jego firma nigdy nie podpisałaby kontraktu z anorektyczką. "Zdjęcia pokazują panią Struss z boku i z tyłu, z zaczesanymi do góry włosami, by za pomocą makijażu i efektów świetlnych wydobyć jej naturalną szczupłość i wysoki wzrost. Jest posągową pięknością" - powiedział rzecznik prasowy. - "Troszczymy się o zdrowie naszych modelek i nie tolerujemy anoreksji, dlatego zawsze zatrudniamy odpowiedzialne i zdrowe dziewczyny". Kasia Struss już kilka razy była posądzana o anoreksję. Przy wzroście 179 cm waży 53 kg, co wywołuje ciągłe dyskusje. Została m.in. bohaterką głośnego filmu byłej modelki Sary Ziff "Picture Me", który ukazał prawdę o świecie mody. Kasię w tym reportażu przedstawiono jako wiecznie głodującą modelkę. "Nie chcę być utożsamiana z anoreksją świata mody" - powiedziała kiedyś Kasia, ale mimo zapowiedzi nie przytyła.

W wniosku który wpłynął do Advertising Standards Authority, urzędu dopuszczającego reklamy do obiegu w Wielkiej Brytanii, napisano, że zbyt chuda modelka promuje anoreksję i niezdrowy styl życia. Wnioskodawcy żądają zakazu pokazywania zdjęć z kampanii Miu Miu z Kasią Struss, która w reklamie na wiosnę/lato 2011 odtwarza scenę z lustrami z filmu "Dama z Szanghaju" Orsona Wellesa.

Modelka, która nosi sukienkę na ramiączkach i ma odsłonięte ramiona i dekolt, ma znaczną niedowagę. Zdjęcie promuje niezdrowy styl życia. Reklama jest nieodpowiedzialna" - napisali.

Na jednym ze zdjęć faktycznie wyraźnie widać bardzo szczupłą sylwetkę 24-letniej Kasi, a mocne oświetlenie podkreśla jej jasną skórę. Rzecznik prasowy włoskiej marki wyjaśnił w oświadczeniu, że fotografia jest tak zrobiona, aby podkreślić figurę Kasi. Zapewniał też, że jego firma nigdy nie podpisałaby kontraktu z anorektyczką.

Zdjęcia pokazują panią Struss z boku i z tyłu, z zaczesanymi do góry włosami, by za pomocą makijażu i efektów świetlnych wydobyć jej naturalną szczupłość i wysoki wzrost. Jest posągową pięknością." - powiedział rzecznik prasowy - "Troszczymy się o zdrowie naszych modelek i nie tolerujemy anoreksji, dlatego zawsze zatrudniamy odpowiedzialne i zdrowe dziewczyny."

Kasia Struss już kilka razy była posądzana o anoreksję. Przy wzroście 179 cm waży 53 kg, co wywołuje ciągłe dyskusje. Została m.in. bohaterką głośnego filmu byłej modelki Sary Ziff "Picture Me", który ukazał prawdę o świecie mody. Kasię w tym reportażu przedstawiono jako chorobliwie chudą i wiecznie głodującą modelkę.

Nie chcę być utożsamiana z anoreksją świata mody." - powiedziała kiedyś Kasia, ale mimo zapowiedzi nie przytyła.

Jesienią 2010 podczas New York Fashion Week projektant mody Tommy Hilfigerodmówił jej współpracy, bo według nieoficjalnych doniesień uznał, że jest za chuda. Wtedy miała nastąpić zmiana, a agentka Polki, Małgorzata Leitner zapowiedziała, że popracują nad wagą Kasi. Nic się jednak nie zmieniło, a przez pozew waga Kasi jest znowu na świeczniku.

Kasia Struss w pokazie Michael Kors (wiosna 2011)Kasia Struss za chuda dla Hilfigera >>

Kasia Struss w kampanii Miu Miu wiosna 2011Kasia Struss twarzą Miu Miu >>

Czy Twoim zdaniem Kasia w kampanii Miu Miu wygląda na anorektyczkę?
Więcej o: