Modelki nie są już takie, jak były kiedyś

Cindy Crawford powiedziała, że wiele się zmieniło od czasów kiedy była supermodelką i to wcale nie na lepsze.

Ostatnio temat zmian w modelingu poruszył Hervé L. Leroux założyciel słynnego domu mody Herve Leger, który powiedział, że obecnie modelki wyglądają na nieszczęśliwe. Jego zdaniem kobiety pojawiające się na wybiegach nie przypominają w niczym, Lindy czy Cindy, które zawsze były uśmiechnięte. Według niego dzisiejsze modeli są również za chude i zupełnie niepociągające.

supermodelki lat 90.

Podobne zdanie ma przedstawicielka ery supermodelek lat. 90 - Cindy Crawford, która powiedziała, że dziś modeling rządzi się zupełnie innymi zasadami. Jej zdaniem, kiedyś normalny był rozmiar 6, a dziś ta norma to 2, a często nawet 0. To duża zmiana, zwłaszcza w postrzeganiu ideału piękna i dążeniu do nierealnych wzorców, jednak nie tylko to się zmieniło. Cindy uważa, że obecnie trudniej być modelką.

Właśnie zobaczyłam CoverGirl z Taylor Swift i pomyślałam: "Wow, w dzisiejszych czasach tak trudno modelkom dostać pracę." Musisz śpiewać i grać również. Wygląda na to, że nie ma zbyt dużo pracy wyłącznie dla modelek." - powiedziała Cindy.

45-letnia piękność ma wiele racji. Podczas kryzysu sporo się mówiło o dominacji białych piękności, które reklamodawcom kojarzyły się z większym bezpieczeństwem, a nawet o propagowaniu gwiazd, które odbierały kontrakty modelkom. Dodatkową przeszkodą w modelingu jest ogromna konkurencja. W latach 90. liczyło się tak naprawdę tylko kilkanaście najsłynniejszych twarzy, które nazwano supermodelkami. A dziś? Samych rankingów jest kilkanaście, a najsłynniejszy models.com ma ich aż trzy - ranking modelek, ranking najlepiej zarabiających modelek i ranking ikon. Co prawda wiele nazwisk się powtarza, ale obecnie z pewnością o jeden kontrakt walczy więcej chętnych.

Ania Jagodzińska, Monika Jac Jagaciak, Magdalena Frąckowiak, Kasia Struss i Anja Rubik

 

POLECAMY!

zdjęcie Camerona Krone i zdjęcie Petera Lindbergha Polki kontra supermodelki lat 90 - walka! >>

Więcej o: