Chanel 2012 Cruise - pokaz

9 maja w hotelu na Riwierze Francuskiej Karl Lagerfeld zaprezentował najnowszą kolekcję Chanel Cruise na 2012.

Jeden z najpłodniejszych projektantów, Karl Lagerfeld projektujący dla domu mody Chanel pokazał kreacje na 2012. Autor powiedział, że inspirował się stylem Rity Hayworth i Aly Khan, ale zaproponowana przez niego prosta sylwetka nie była tak zmysłowa, jak noszone przez nie stroje, co nie oznacza, że kolekcja się nie udała. Wręcz przeciwnie jest naprawdę dobra.

Pokaz rozpoczął się od prezentacji żółtych i liliowych kostiumów zestawionych z długimi kozakami z przodem z japonek. Następnie zaprezentowano kreacje w odcieniach beżu, bieli i złota. Pierwszymi kreacjami Karl udowodnił swoją biegłość w projektowaniu kostiumów. Podobają się nam nietypowe rękawy i ciekawe rozwiązania, które unowocześniają klasyczne żakiety. Następne, czarno-białe kreacje przywodzą na myśl francuski, plażowy szyk i to nasza ulubiona część kolekcji - kostiumy w kolorach logo Chanel są bardzo eleganckie i w stylu Coco. Oprócz marynarskich motywów i dwukolorowych zestawów, Karl postawił też na kwieciste nadruki i mozaikę. W kolekcji nie mogło przecież zabraknąć długich, zwiewnych sukni. Pokaz zakończyła parada modelek w białych i czarnych kreacjach na wieczór ozdobionych prawdziwymi klejnotami, diamentami i perłami z kolekcji Chanel Haute Joaillerie. Zebrani goście byli zachwyceni, a Rachel Bilson powiedziała, że zobaczyła wszystko od dziennego stroju na plażę po kreację na ślub.

Karl po raz kolejny postanowił na nowo zinterpretować dziedzictwo Coco unowocześniając je i dostosowując do aktualnych czasów. Postawił na luz i nonszalancką elegancję, która jest wytworna, ale zmysłowa. Zobaczcie sami - GALERIA!

A model walks the runway during the Chanel Collection Croisiere Show at Hotel du Cap on May 9, 2011 in Cap d'Antibes, France / 090511

Więcej o: