Zuzanna Bijoch - przyszłość należy do niej

Rubik, Jagodzińska, Jagaciak, Struss i Frąckowiak to nazwiska polskich modelek, które zdominowały światowe wybiegi. Przyzwyczajajmy się do kolejnego nazwiska - Bijoch.

Dochodziła druga w nocy. Zuzanna Bijoch właśnie rozwiązywała zadania z matematyki, przygotowując się do klasówki. Nagle zadzwonił telefon. Usłyszała, że wystąpi w reklamie Prady na wiosnę-lato 2011. Udało się. W następnym tygodniu Zuzanna była już w Nowym Jorku, gdzie Steven Meisel miał jej zrobić zdjęcia do reklamy Prady. Nim zaproponowano jej udział w kampanii, poproszono ją, by nagrała krótki film ze swoim tańcem. Modelka zaprezentowała układ podobny do tego, jaki wykonywała legendarna Josephine Baker. Najwyraźniej musiała dostać wysokie noty od Meisela i Miucci Prady, skoro wygrała ten intrygujący w swojej formule casting. Została drugą po Ani Jagodzińskiej Polką w historii, która wzięła udział w kampanii prestiżowego, włoskiego domu mody. Po raz pierwszy Miuccia zwróciła uwagę na młodziutką modelkę z Polski w połowie 2010, gdy szukała dziewczyn do pokazów Prady i Miu Miu. Zuzanna była jedną z jej faworytek i została zatrudniona przez projektantkę na wyłączność. Od tej pory tej licealistce z Katowic wczesna jesień nie kojarzy się już z początkiem zajęć w szkole, ale wybiegami Paryża czy Mediolanu.

Byłam zdziwiona, bo Zuza jest osobą skromną. Nie wiedziałem, że to właśnie ona." - przyznała dziennikarzom jej nauczycielka matematyki, gdy media zaczęły donosić o sukcesie Bijoch.

W szkole była pilną uczennicą, która zamiast odważnego makijażu nosiła okulary w rogowych oprawach. Tylko od czasu do czasu jej miejsce w klasie było puste. Tak naprawdę "podwójne" życie prowadzi od kiedy skończyła 13 lat. W 2007 roku Zuzanna wygrała konkurs dla modelek organizowany przez "Bravo Girl" i agencję D'Vision. Choć teraz ma 178 cm wzrostu, wtedy była aż o osiem centymetrów niższa. Szczęścia w modelingu szukała jednocześnie jej starsza siostra Julia. Obie dziewczyny wzięła pod swoje skrzydła Lucyna Szymańska z D'Vision.

Miałam ogromną nadzieję, że urosną. Zaryzykowałam ze względu na ich niesamowicie interesujące twarze. Miały w sobie tyle wdzięku i charakteru." - wspomina ich początki szefowa agencji modelek.

Nie trzeba było długo czekać, aby Zuzanna zdobyła pierwsze zlecenia. Pojawiła się w sesji dla amerykańskiego "Teen Vogue", a w Polsce wzięła udział w kampaniach Łukasza Jemioła, Vertusa, Levi'sa i Yes.

Premiera kalendarza YES 2010 autorzy: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

O tej dziewczynie może być kiedyś głośno - mówili ci, którzy obserwowali młodziutką modelką. Po tym jak wystąpiła w kampanii Prady, po tym jak chodziła w marcu we wszystkich czołowych pokazach tygodni mody stało się jasne, że Bijoch wyrasta na nową gwiazdę modelingu. Warto też wspomnieć, że sesje zdjęciowe z udziałem Zuzanny pojawiają się w coraz lepszych magazynach. W tym roku urodę Polki mogli podziwiać już czytelnicy "Vogue Spain", "Dazed & Confused" i "Love". To wszystko wzmacnia jej pozycję w branży mody. Nie tak dawno temu, serfując po Internecie, Zuzanna całkiem przypadkowo weszła na ranking portalu models.com. Ku swojemu zdumieniu zobaczyła, że znalazła się na liście 50 najlepszych modelek na świecie (obecnie zajmuje 37 miejsce). Niezły wyczyn jak na siedemnastolatkę. Gdy skończy liceum i będzie mogła w pełni oddać się pracy modelki, może awansować nawet do pierwszej dziesiątki rankingu.

Zuzanna Bijoch - Love nr5 wiosna/lato 2011 - sesja

Na ostatnim pokazie Louis Vuitton, w którym uczestniczyła Zuzanna, modelki wjeżdżały na wybieg windami. Miała tremę, bo tego wieczoru stroje prezentowały też jej starsze i bardziej znane koleżanki - Kate Moss i Naomi Campbell. Dla niejednej polskiej modelki udział w takim pokazie byłby ukoronowaniem kariery. Nie dla Zuzanny. Jej winda jedzie o wiele wyżej.

GALERIA!

Zuzanna Bijoch

Andrzej Grabarczuk

 

Więcej:

Nowe top modelki jesiennych pokazów Nowe top modelki jesiennych pokazów >>

Najlepiej zarabiające modelki Najlepiej zarabiające modelki >>

QUIZ - ile znane modelki mają lat? QUIZ - ile znane modelki mają lat? >>

Więcej o: