Balmain tworzy tańszą linię

Balmain za grosze? To niedługo będzie możliwe. Francuska firma Balmain tworzy nową, tańszą markę.
Balmain tworzy tańszą linię Balmain za grosze? Francuska firma tworzy nową, tańszą markę Balmain za grosze? To możliwe. Zarząd francuskiego domu mody Balmain niecały miesiąc temu zapowiedział zmiany - stworzy nową, tańszą markę - Pierre Balmain. Tańsze linie to doskonały pomysł na pozyskanie klientów i przyzwyczajenie ich do firmy. Dzięki nim młodzi ludzie, których nie stać na rzeczy z flagowych marek mogą zadowolić się ofertą cenową, która nie przekracza zbytnio ich budżetu. Doskonałym pomysłem było stworzenie Marc By Marc Jacobs, See by Chloe, czy Miu Miu. Teraz do tych marek dołączy kolejna. Zarząd francuskiego domu mody Balmain niecały miesiąc temu zapowiedział zmiany. Pierwszą z nich było zastąpienie dyrektora kreatywnego Christophe Decarnina nowym projektantem. Stery objął Olivier Rousteing. Jednak to nie koniec niespodzianek. Kilka dni temu ogłoszono, że firma tworzy nową, tańszą markę. Powstanie ona dzięki nowej umowie licencyjnej nawiązanej z włoską firmą Ittierre. Nowa marka została nazwana Pierre Balmain na cześć założyciela francuskiego domu mody, który rozpoczął działalność w 1945 roku. Jej oferta będzie przeznaczona dla młodszego klienta, którego nie stać na rzeczy marki Balmain. Projektowaniem zajmie się nowy zespół projektowy, a projekty będą zatwierdzane przez Rousteinga. We wrześniu zostanie zaprezentowana pierwsza kolekcja na wiosnę/lato 2012. Znajdą się w niej propozycje dla kobiet, jak i mężczyzn. W kolekcji zapewne nie zabraknie odpowiedników z flagowej marki, ale będą one o wiele tańsze. Francuski dom mody stał się jakiś czas temu ofiarą krytyki. Wiele osób twierdziło, że ceny za porwane T-shirty z kolekcji Decarina są absurdalne. Dochodziły nawet do 1625 dolarów za sztukę. To był jeden z powodów zmian w Balmain.

Tańsze linie to doskonały pomysł na pozyskanie klientów i przyzwyczajenie ich do firmy. Dzięki nim, młodzi ludzie, których nie stać na rzeczy z flagowych marek mogą zadowolić się ofertą cenową, która nie przekracza zbytnio ich budżetu. Doskonałym pomysłem było stworzenie Marc By Marc Jacobs, See by Chloe, czy Miu Miu. Teraz do tych marek dołączy nowa.

Zarząd francuskiego domu mody Balmain niecały miesiąc temu zapowiedział zmiany. Pierwszą z nich było zastąpienie dyrektora kreatywnego Christophe Decarnina nowym projektantem. Stery objął Olivier Rousteing. Jednak to nie koniec niespodzianek. Kilka dni temu ogłoszono, że firma tworzy nową, tańszą markę.

Olivier Rousteing

Powstanie ona dzięki nowej umowie licencyjnej nawiązanej z włoską firmą Ittierre. Nowa marka została ona nazwana "Pierre Balmain" na cześć założyciela francuskiego domu mody, który rozpoczął działalność w 1945 roku. Jej oferta będzie przeznaczona do młodszego klienta, którego nie stać na rzeczy marki Balmain. Projektowaniem zajmie się nowy zespół projektowy, a projekty będą zatwierdzane przez Rousteinga. We wrześniu zostanie zaprezentowana pierwsza kolekcja na wiosnę/lato 2012. Znajdą się w niej propozycje dla kobiet, jak i mężczyzn.

W kolekcji zapewne nie zabraknie odpowiedników z flagowej marki, ale będą one o wiele tańsze. Francuski dom mody stał  się jakiś czas temu ofiarą krytyki. Wiele osób twierdziło, że ceny za porwane T-shirty z kolekcji Decarina są absurdalne. Dochodziły nawet do 1625 dolarów za sztukę. To był jeden z powodów zmian w Balmain.

Nie możemy się doczekać debiutanckiej kolekcji Pierre Balmain. Jesteśmy pewni, że tańsza linia Balmain okaże się najważniejszym debiutem następnego lata.

Zobaczcie zdjęcia z backstage'u pokazu Balmain - GALERIA!

Ready_to_Wear_Fall_Winter_2011_12  Balmain_BS_Paris_March_2011  PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELIN

Więcej o: