Wytatuowana Barbie - nastąpi zmiana kanonu kobiecego piękna?

Lalka Barbie od lat stanowi kanon kobiecego piękna. Powstała przecież jako ideał. Czyżby rozpoczynała się era zmian?
Wytatuowana Barbie - nowy kanon piękna? Czyżby rozpoczynała się era zmian? Mattel we współpracy z firmą Tokidoki wypuścił na rynek kolekcjonerską edycję wytatuowanej lalki Barbie. Kontrowersyjności produktu dopełnia odważna kreacja Dla większości dziewczynek lalka Barbie stanowiła ideał kobiecego piękna. Podobno wciąż na całym świecie co sekunda kupowane są 3 sztuki zabawki. Przedmiot podziwu stawał się wielokrotnie przedmiotem wielu dyskusji i sporów. W końcu ta ładna, mała blondynka też miała swój udział w popularyzacji operacji plastycznych, dzięki którym kobiety mają możliwość zmiany swojego wyglądu. Świat już dawno stanął na głowie i zasadniczo nikogo to już nie dziwi. Co ciekawe, chcąc upodobnić się do prawdziwej Barbie, musiałybyśmy mieć 84cm w biuście, 46 w talii (!), a w biodrach 80. Nogi musiałyby być o połowę dłuższe od rąk, a waga powinna wynosić 50 kg przy wzroście 175 cm. Wiemy przecież, że nie jest to możliwe, każdego dnia jednak duża liczba kobiet na całym świecie podejmuje walkę o to, by mieć figurę modelki. Powyższy trend ulega jednak modyfikacjom. Obecnie na rynku pojawiła się na np. nowa Barbie. I to nie byle jaka. Nie ma sukienki i korony księżniczki. Zastąpiły je tatuaże, różowe włosy i znacznie bardziej odważny styl. Mimo, że tatuaże stają się dziś coraz bardziej popularne i przestały być tematem tabu kojarzącym się ze zwyrodniałymi bywalcami więzień, to jednak ulubiona zabawka małych dziewczynek, która staje się dla nich pewnym wzorcem, z pewnością wyda się wrażliwym rodzicom powodem do sporów z producentami. Tym bardziej, że nie jest to pierwsza Barbie z tatuażami. Firma Mattel przeprowadziła już pewien eksperyment i kilka lat temu wypuściła na rynek lalkę z dołączonymi tatuażami, które można było nakleić na skórę zabawki. Po głośnej krytyce ze strony rodziców, firma zdecydowała się usunięcie modelu z rynku. Najnowszy model Barbie powstał we współpracy z firmą Tokidoki. Wytatuowana lalka trafiła na rynek w wersji kolekcjonerskiej w cenie 50 dol.

Od dziecka - dla większości dziewczynek lalka Barbie stanowiła ideał kobiecego piękna. Podobno wciąż na całym świecie co sekunda kupowane są 3 lalki Barbie. Przedmiot podziwu stawał się wielokrotnie przedmiotem wielu dyskusji i sporów. W końcu ta ładna, mała blondynka też miała swój udział w popularyzacji operacji plastycznych, dzięki którym kobiety mają możliwość zmiany swojego wyglądu.

Świat już dawno stanął na głowie i zasadniczo nikogo to już nie dziwi. Co ciekawe chcąc upodobnić się do prawdziwej Barbie, musiałybyśmy mieć 84cm w biuście, 46 w talii (!), a w biodrach 80. Nogi musiałyby być o połowę dłuższe od rąk, a waga powinna wynosić 50 kg przy wzroście 175 cm. Wiemy przecież, że nie jest to możliwe, każdego dnia jednak duża liczba kobiet na całym świecie podejmuje walkę o to by mieć figurę modelki.

Czy trend będzie utrzymywał się wiecznie?

Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że ulega on ostatnio kilku modyfikacjom. Dziś na rynku pojawiła się na przykład nowa Barbie. I to nie byle jaka. Nie ma sukienki i korony księżniczki. Zastąpiły je tatuaże, różowe włosy i znacznie bardziej odważny styl.

Mimo, że tatuaże stają się dziś coraz bardziej popularne i przestały być tematem tabu kojarzącym się ze zwyrodniałymi bywalcami więzień, to jednak ulubiona zabawka małych dziewczynek, która staje się dla nich pewnym wzorcem, z pewnością wyda się wrażliwym rodzicom powodem do sporów z producentami. Tym bardziej, że nie jest to pierwsza Barbie z tatuażami. Firma Mattel przeprowadziła już pewien eksperyment i kilka lat temu wypuściła na rynek lalkę z dołączonymi tatuażami, które można było nakleić na skórę zabawki. Po głośnej krytyce ze strony rodziców, firma zdecydowała się usunięcie modelu z rynku.

Najnowszy model Barbie powstał we współpracy z firmą Tokidoki. Wytatuowana lalka trafiła na rynek w wersji kolekcjonerskiej w cenie 50$.

Jak wy oceniacie ten pomysł i czy nowa barbie nie przypomina Wam - uczestniczki II edycji programu Top Model - Viktorii Driuk?

Zobaczcie również:

Retro fryzury Katy Perry - która najlepsza?

Katy Perry i jej retro fryzury

Więcej o: