Modelowanie kości policzkowych - ten zabieg robi różnicę!

Odpowiednio wymodelowane kości policzkowe to element makijażu, którego często nie doceniamy! Warto zwrócić na to znacznie większą uwagę!
Kości policzkowe Modelowanie kości policzkowych - ten zabieg robi różnicę! Różu możemy używać do modelowania kształtu twarzy. Dla odświeżenia cery warto zastosować odcienie brzoskwini. Doskonale pasują ciemnej karnacji. Odpowiednio wymodelowane kości policzkowe to element makijażu, którego często nie doceniamy! Warto zwrócić na to znacznie większą uwagę! Atrakcyjnie wystające kości policzkowe niestety nie u każdego są kwestią genetyczną. W rzeczywistości kilka ważnych wskazówek możemy zaczerpnąć z pracy utalentowanych wizażystów, którzy już dawno odkryli, jak ważną rolę w całym makijażu pełni ta pozornie drobna rzecz. Nie musisz być weteranką modelingu lub doświadczoną charakteryzatorką. Tak naprawdę jedyne czego potrzebujesz do podkreślenia kości policzkowych są dwa odcienie różu lub bronzera. Zabieg użycia dwóch podobnych odcieni pozwoli nam stworzyć iluzję cienia pod kośćmi policzkowymi. Wystarczy upewnić się, że dobrze się ze sobą komponują. Nie należy też przesadzić z ciemnym odcieniem - twarz może wówczas wyglądać wówczas nie tylko nienaturalnie, ale zbyt "chudo". Zamiast jaśniejszej wersji - możesz użyć również rozświetlacza. Różu możemy używać do modelowania kształtu twarzy, jak również jej rozświetlenia, wizualnego odmłodzenia rysów oraz ożywienia kolorytu cery. Właściwie zastosowany róż (w odpowiednim odcieniu i prawidłowo nałożony) skoryguje zbyt krągłą lub nadmiernie pociągłą twarz. W zależności od zastosowanego odcienia róż sprawi, że będziesz wyglądała młodziej, zaś zmęczona skóra odzyska świeżość. Dla odświeżenia kolorytu cery warto zastosować odcienie brzoskwini czy moreli. Doskonale pasują do opalonej buzi lub ciemnej karnacji. Przy jasnej cerze najlepiej sprawdzą się kosmetyki w tonacji różu, od pasteli do bardziej wyrazistych i nasyconych. W celu wymodelowania kształtu twarzy wykorzystuje się głównie odcienie brzoskwini i brązu.

Atrakcyjnie wystające kości policzkowe niestety nie u każdego są kwestią genetyczną. W rzeczywistości kilka ważnych wskazówek możemy zaczerpnąć z pracy utalentowanych wizażystów, którzy już dawno odkryli jak ważną rolę w całym makijażu pełni ta pozornie drobna rzecz.

Nie musisz być weteranką modelingu lub doświadczoną charakteryzatorką. Tak naprawdę jedyne czego potrzebujesz do podkreślenia kości policzkowych są dwa odcienie różu lub bronzera.

Zabieg użycia dwóch podobnych odcieni pozwoli nam stworzyć iluzję cienia pod kościami policzkowymi. Wystarczy upewnić się, że dobrze się ze sobą komponują. Nie należy też przesadzić z ciemnym odcieniem - twarz może wówczas wyglądać wówcza nie tylko nienaturalnie, ale zbyt "chudo".

Zamiast jaśniejszej wersji - możesz użyć również rozświetlacza.

Różu możemy używać do modelowania kształtu twarzy, jak również jej rozświetlenia, wizualnego odmłodzenia rysów oraz ożywienia kolorytu cery.

Właściwie zastosowany róż (w odpowiednim odcieniu i prawidłowo nałożony) skoryguje zbyt krągłą lub nadmiernie pociągłą twarz. W zależności od zastosowanego odcienia róż sprawi, że będziesz wyglądała młodziej, zaś zmęczona skóra odzyska świeżość.

Dla odświeżenia kolorytu cery warto zastosować odcienie brzoskwini czy moreli. Doskonale pasują do opalonej buzi lub ciemnej karnacji. Przy jasnej cerze najlepiej sprawdzą się kosmetyki w tonacji różu, od pasteli do bardziej wyrazistych i nasyconych. W celu wymodelowania kształtu twarzy wykorzystuje się głównie odcienie brzoskwini i brązu.

Więcej na temat modelowania twarzy - znajdziecie w naszym przewodniku!

Fot. Shutterstock

 

Zobaczcie również:

Jak się NIE malować - błędy w makijażu

Błędy w makijażu, czyli jak się nie malować

Jakich róży wy używacie? Macie jakieś swoje ulubione produkty?