Ciekawostka urodowa: Masz pieprzyki? Będziesz dłużej młoda!

Czy wiesz, że ludzie z dużą liczbą pieprzyków na ciele starzeją się wolniej?! Brzmi niewiarygodnie, ale są na to dowody naukowe!

Naukowcy z Kings College w Londynie przeprowadzili badania, w których wykazano, że osoby, które mają na swoim ciele dużą ilość pieprzyków - starzeją się wolniej. Komórki skóry zachowują młodość na dłużej, a tkanka kostna na w podeszłym wieku większą gęstość.

Udowodniono to na badaniu 1200 bliźniąt jednojajowych. Osoby, które charakteryzowały się większą ilością pieprzyków i znamion po wielu latach nie tylko wyglądali młodziej, niż brat i siostra, komórki ich skóry szybciej się odnawiały, ale również wykazywali mniejszą podatność na choroby kości. Osoby, które miały powyżej 100 pieprzyków, cierpiały na osteoporozę 2 razy rzadziej niż te, które miały 25 pieprzyków lub mniej.

Dlaczego tak się dzieje?

Telomery - czyli końcówki chromosomów chronią łańcuchy DNA przed błędami w kopiowaniu. Wraz z wiekiem ich długość ulega skróceniu, po czym obumierają. Badania naukowców z Londynu wykazały, że ludzie, którzy posiadają co najmniej 100 pieprzyków na ciele posiadają dłuższe telomery, dzięki czemu proces starzenia się przebiega u nich wolniej.

Jest to dobra informacja dla osób, które liczne pieprzyki na ciele uważały za defekt.

Cindy Crawford arrives at the Hollywood Life magazine Style Awards in West Hollywood, Calif. on Sunday, Oct. 7, 2007. (AP Photo/Matt Sayles)

Zobacz też:

W karnawale postaw na sztuczne rzęsy - GALERIA!

kolaz lula.pl

Więcej o: