Olejek kokosowy: naturalny sposób na zdrowe włosy

Przepis na odżywkę wywodzi się ze znanej od wieków w Indiach tradycji ajurwedyjskiej, zakładającej leczenie metodami naturalnymi.
Olejek kokosowy na zdrowe włosy Przepis na odżywkę wywodzi się ze znanej w Indiach tradycji ajurwedyjskiej Przepis na odżywkę na włosy z olejku kokosowego wywodzi się ze znanej od wieków w Indiach tradycji ajurwedyjskiej, zakładającej leczenie metodami naturalnymi. Olejek kokosowy jest bogaty w tłuszcze, mające wyjątkowo korzystne działanie na włosy. Badania dowodzą, że olej kokosowy ma wysoką zdolność przenikania do wnętrza włosa. Ponadto, pokrywa włos warstewką ochronną, która pomaga zabezpieczać go przed uszkodzeniami wywołanymi nieodpowiednią stylizacją czy ciepłem suszarki. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów zniszczonych, szorstkich, matowych i ze skłonnością do puszenia, ponieważ wykazuje silne działanie wygładzające i dyscyplinujące włosy. Masaż skóry głowy przy pomocy olejku polepsza jej ukrwienie, przez co stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Dodatkową zaletą jest działanie relaksujące. Jak przygotować i stosować odżywkę z olejku kokosowego? Krok 1: Ogromne znaczenie ma jakość olejku. Wybierz ten zaopatrzony w etykietkę Extra Virgin. Możesz go kupić w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi (np. helfy.pl). Krok 2: Jeśli masz długie włosy, potrzebujesz około 2 łyżek olejku jako jednorazowej porcji. Wetrzyj delikatnie i równomiernie w suche włosy, zwracając szczególną uwagę na końcówki, które są zwykle najbardziej zniszczone i przesuszone. Co ciekawe, olejek świetnie sprawdza się też w zwalczaniu łupieżu suchego (nawilża skórę głowy, nie przetłuszczając jej), możesz spokojnie wcierać go także w skórę głowy. Krok 3: Podsusz włosy delikatnym strumieniem ciepła suszarki (otwiera łuski i polepsza penetrację składników odżywczych w głąb włosa). Następnie owiń włosy czepkiem foliowym, a potem ręcznikiem. Pochodź tak co najmniej półtorej godziny (jeśli możesz sobie na to pozwolić, pozostaw odżywkę na włosach na całą noc). Spłucz ciepłą wodą i umyj delikatnym szamponem. Kurację możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

Olejek kokosowy jest bogaty w tłuszcze, mające wyjątkowo korzystne działanie na włosy. Badania dowodzą, że olej kokosowy ma wysoką zdolność przenikania do wnętrza włosa (90% w porównaniu np. do oliwy z oliwek - 25%). Ponadto, pokrywa włos warstewką ochronną, która pomaga zabezpieczać go przed uszkodzeniami wywołanymi nieodpowiednią stylizacją czy ciepłem suszarki (prostownicy, lokówki). Doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów zniszczonych, szorstkich, matowych i ze skłonnością do puszenia, ponieważ wykazuje silne działanie wygładzające i dyscyplinujące włosy.

Masaż skóry głowy przy pomocy olejku polepsza jej ukrwienie, przez co stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Dodatkową zaletą jest działanie relaksujące (piękny zapach aromaterapeutyczny połączony z odprężającym działaniem masażu).

Jak przygotować i stosować odżywkę z olejku kokosowego?

Krok 1: Ogromne znaczenie ma jakość olejku. Wybierz ten zaopatrzony w etykietkę Extra Virgin. Możesz go kupić w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi (np. helfy.pl).

Krok 2: Jeśli masz długie włosy, potrzebujesz około 2 łyżek olejku jako jednorazowej porcji. Wetrzyj delikatnie i równomiernie w suche włosy, zwracając szczególną uwagę na końcówki, które są zwykle najbardziej zniszczone i przesuszone. Co ciekawe, olejek świetnie sprawdza się też w zwalczaniu łupieżu suchego (nawilża skórę głowy, nie przetłuszczając jej), możesz spokojnie wcierać go także w skórę głowy.

Krok 3: Podsusz włosy delikatnym strumieniem ciepła suszarki (otwiera łuski i polepsza penetrację składników odżywczych w głąb włosa). Następnie owiń włosy czepkiem foliowym, a potem ręcznikiem. Pochodź tak co najmniej półtorej godziny (jeśli możesz sobie na to pozwolić, pozostaw odżywkę na włosach na całą noc). Spłucz ciepłą wodą i umyj delikatnym szamponem.

Kurację możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

Rezultaty:

Włosy będą bardziej miękkie, błyszczące, gładkie i zdrowsze. Poza tym przestaną się nadmiernie puszyć, a zaczną lepiej układać.

Vatika, Olejek kokosowy wzbogacony o wyciągi naturalne, ok. 15 zł/75 ml

Więcej o: