Ciekawostka urodowa: Dlaczego wstydzimy się uśmiechać?

Gwiazdy nie mają z tym większego problemu - widząc obiektyw uśmiechają się najszerzej jak się da. Z nami jest jednak znacznie gorzej. Najnowsze badania wskazują, że około 75% brytyjskich kobiet coraz częściej unika zdjęć, bo boją się tego, jak będą na nich wyglądać. Dlaczego?
Dlaczego wstydzimy się uśmiechać? Badania wykazują, że około 75% brytyjskich kobiet coraz częściej unika zdjęć Gwiazdy nie mają z tym większego problemu. Z nami jest jednak znacznie gorzej. Badania wykazały, że około 75% brytyjskich kobiet coraz częściej unika zdjęć. Gwiazdy nie mają z tym większego problemu - widząc obiektyw uśmiechają się najszerzej jak się da. Z nami jest jednak znacznie gorzej. Najnowsze badania wykazały, że około 75% brytyjskich kobiet coraz częściej unika zdjęć, bo boją się tego, jak będą na nich wyglądać. Dlaczego? Wszystko jest winą serwisów społecznościowych. Wygląda na to, że najpierw daliśmy się wpędzić w wir "obnażania" życia osobistego, a teraz zbieramy tego żniwo. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób korzysta dziś z serwisów społecznościowych, możemy sobie tylko wyobrazić, ile z nich martwi się o to, jak prezentuje się na zdjęciu, które będzie opublikowane. Badania Brytyjczyków wykazały, że prawie połowa kobiet nie znosi oglądać swoich fotografii. Innymi słowy - "nienawidzi" siebie na zdjęciach. Wyniki wskazują, że 50% pań najbardziej nie lubi oglądać swoich uśmiechniętych twarzy, na drugim miejscu znalazły się zdjęcia, na których mają zamknięte oczy. Nie jest to dobry znak. Śmiech jest bowiem najlepszym lekarstwem Matki Natury, gdyż przekierowuje procesy neurochemiczne w mózgu na bardziej pozytywne emocje. Dzisiejszy świat i tak wywiera na nas wystarczająco dużą presję. Warto nauczyć się większego dystansu do samych siebie. Polubmy się trochę bardziej. Już dawno temu zespół naukowców z Uniwersytetu w Monmouth stwierdził, że osobowość w znaczącym stopniu wpływa na sposób postrzegania naszej atrakcyjności fizycznej. Inną wskazówką może być układanie ust do zdjęcia w inny sposób. Zamiast oklepanego "ser" lub "seks" postawcie na "owiec" lub "owca" - to pomoże wam stworzyć bardziej seksowny kształt ust.

Wszystko jest winą serwisów społecznościowych. Wygląda na to, że najpierw daliśmy się wpędzić w wir "obnażania" życia osobistego, a teraz zbieramy tego żniwo. Biorąc pod uwagę jak wiele osób korzysta dziś z serwisów społecznościowych - możemy sobie tylko wyobrazić ile z nich martw się o to, jak prezentuje się na zdjęciu, które będzie opublikowane.

Badania Brytyjczyków wykazały, że prawie połowa kobiet nie znosi oglądać swoich fotografii. Innymi słowy - "nienawidzi" siebie na zdjęciach. Wyniki wskazują, że 50% pań najbardziej nie lubi oglądać swoich uśmiechniętych twarzy, na drugim miejscu znalazły się zdjęcia, na których mają zamknięte oczy.

Nie jest to dobry znak - śmiech jest bowiem najlepszym lekarstwem Matki Natury, gdyż przekierowuje procesy neurochemiczne w mózgu na bardziej pozytywne emocje.

Dzisiejszy świat i tak wywiera na nas wystarczająco dużą presję. Warto nauczyć się większego dystansu do samych siebie. Polubmy się trochę bardziej. Już dawno temu zespół naukowców z Uniwersytetu w Monmouth stwierdził, że osobowość w znaczącym stopniu wpływa na sposób postrzegania naszej atrakcyjności fizycznej.

Inną wskazówką może być układanie ust do zdjęcia w inny sposób. Zamiast oklepanego 'ser' lub 'seks' postawcie na owiec lub owcę - to pomoże wam stworzyć bardziej seksowny kształt ust.

Czy właśnie większość z was czytając to: po cichu wypowiedziała te dwa słowa? :)

Uśmiechnij się!

Zobaczcie również:

Karnawałowy makijaż w stylu gwiazd

Karnawałowe makijaże w stylu gwiazd

Więcej o: