Kawa - wolisz w filiżance czy w formie myjącego peelingu?

Kawa służy nie tylko do picia! Zapoznaj się z jej właściwościami i wypróbuj skuteczne kosmetyki na jej bazie - zarówno te gotowe, jak i robione w domu!
Kawa: w filiżance czy w formie peelingu? Kawa służy nie tylko do picia! Peeling kawowy: Wystarczy zużyte fusy zmieszać z dowolnym żelem pod prysznic i umyć się nim, koliście masując wybrane strefy Kawa to nie tylko cudowny aromat i miły rytuał o poranku. Napój ten jest także bardzo skutecznym kosmetykiem! Już pod koniec XVII wieku pisali o jego zbawiennych właściwościach dla ciała francuscy lekarze. Najsłynniejszy składnik, czyli kofeina, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej i spalanie tłuszczu, oczyszcza organizm z toksyn i poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Poza tym kawa jest bogatym źródłem teofiliny i teobrominy - zwiększają one wydzielanie neuroprzekaźników, a co za tym idzie poprawiają samopoczucie, koncentrację i usuwają zmęczenie. Dodatkowo zawarte w kawie związki polifenolowe neutralizują wolne rodniki, czyli spowalniają proces fotostarzenia skóry. Podsumowując - picie kawy zapobiega starzeniu, przyspiesza spalanie tłuszczu i sprawia, że czujemy się radośni i w pełni wykorzystujemy swój intelektualny potencjał! Wiemy już, że kawa ma zbawienny wpływ na wnętrze organizmu, ale co z jego powierzchnią? To kolejne miłe dla kobiet wiadomości. Skóra po zabiegach kawowych staje się gładsza, jędrniejsza, świeższa, ma zredukowany cellulit i wolniej się starzeje! To właśnie dlatego w niemal każdym kremie, żelu, balsamie czy serum wyszczuplającym lub ujędrniającym znajdziemy ją w składzie, często tę zieloną, czyli niepaloną i zawierającą kwas chlorogenowy, czyli związek wspomagający odchudzanie, niezbędny w zabiegach wyszczuplających, wygładzających i oczyszczających. Biorąc pod uwagę te wszystkie zalety, polecamy Wam nie tylko pić kawę, ale i stosować domowy peeling ujędrniający na wszystkie kłopotliwe partie ciała. Wystarczy zużyte fusy zmieszać z dowolnym żelem pod prysznic i umyć się nim, koliście masując wybrane strefy. Jeśli nie ma to być wersja myjąca, to wystarczą same fusy i opłukanie się później pod prysznicem. Im dłużej robimy masaż, tym lepiej - pobudzamy w ten sposób krążenie, a wszystkie składniki zdążą się wchłonąć. Jeśli nie jesteście fankami domowych zabiegów, skorzystajcie z bogatej oferty producentów kosmetyków - od aromatycznych i relaksujących maseł do ciała, po wyszczuplające żele.

Kawa to nie tylko cudowny aromat i miły rytuał o poranku. Napój ten jest także bardzo skutecznym kosmetykiem! Już pod koniec XVII wieku pisali o jego zbawiennych właściwościach dla ciała francuscy lekarze. Najsłynniejszy składnik, czyli kofeina, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej i spalanie tłuszczu, oczyszcza organizm z toksyn i poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych. Poza tym kawa jest bogatym źródłem teofiliny i teobrominy - zwiększają one wydzielanie neuroprzekaźników, a co za tym idzie poprawiają samopoczucie, koncentrację i usuwają zmęczenie. Dodatkowo zawarte w kawie związki polifenolowe neutralizują wolne rodniki, czyli spowalniają proces fotostarzenia skóry.

Podsumowując - picie kawy zapobiega starzeniu, przyspiesza spalanie tłuszczu i sprawia, że czujemy się radośni i w pełni wykorzystujemy swój intelektualny potencjał!

Kawa, ziarna kawy

Fot. Shutterstock - ziarna kawy

Wiemy już, że kawa ma zbawienny wpływ na wnętrze organizmu, ale co z jego powierzchnią? To kolejne miłe dla kobiet wiadomości. Skóra po zabiegach kawowych staje się gładsza, jędrniejsza, świeższa, ma zredukowany cellulit i wolniej się starzeje! To właśnie dlatego w niemal każdym kremie, żelu, balsamie czy serum wyszczuplającym lub ujędrniającym znajdziemy ją w składzie, często tę zieloną, czyli niepaloną i zawierającą kwas chlorogenowy, czyli związek wspomagający odchudzanie, niezbędny w zabiegach wyszczuplających, wygładzających i oczyszczających.

Krzew kawy

Fot. Wikipedia - krzew kawy

Biorąc pod uwagę te wszystkie zalety, polecamy Wam nie tylko pić kawę, ale i stosować domowy peeling ujędrniający na wszystkie kłopotliwe partie ciała. Wystarczy zużyte fusy zmieszać z dowolnym żelem pod prysznic i umyć się nim, koliście masując wybrane strefy. Jeśli nie ma to być wersja myjąca, to wystarczą same fusy i opłukanie się później pod prysznicem. Im dłużej robimy masaż, tym lepiej - pobudzamy w ten sposób krążenie, a wszystkie składniki zdążą się wchłonąć.

Jeśli nie jesteście fankami domowych zabiegów, skorzystajcie z bogatej oferty producentów kosmetyków - od aromatycznych i relaksujących maseł do ciała, po wyszczuplające żele. Przykłady znajdziecie w GALERII.

Czytaj dalej:

kosmetyki z aloesem, aloes, aloe vera

Odkryj moc aloesu!

Oliwki i ich właściwości urodowe, kosmetyki z oliwą z oliwek

Oliwki i ich właściwości urodowe