Oczyszczanie cery wrażliwej

Masz cerę zaczerwienioną, skłonną do alergii i pieczenia? Często miewasz uczucie ściągnięcia? Jeśli tak, masz cerę wrażliwą. Zobacz ABC pielęgnacji dla takiego typu skóry!
Oczyszczanie cery wrażliwej Zobacz ABC pielęgnacji dla takiego typu skóry! Posiadaczka cery wrażliwej musi pić tylko łagodne produkty i używać łagodnych kosmetyków - najlepiej bezzapachowych i nie pieniących się Kiedyś miałaś cerę, która łatwo stawała się szorstka i odwodniona? To był pierwszy sygnał, by szczególnie intensywnie zacząć o nią dbać! A może zniszczyłaś i wysuszyłaś ją kosmetykami mającymi zwalczać trądzik? To zdarza się bardzo często. Skóra nadwrażliwa nie lubi intensywnych kosmetyków i mechanicznych zabiegów. Odpuść sobie peelingi ziarniste i wysuszające żele i toniki do cery z wypryskami. Czas sprawić, by stan nieprawidłowo działającego ochronnego płaszcza lipidowego skóry się nie pogarszał, a miał się lepiej! Jeśli masz cerę wrażliwą, unikaj: - promieni słonecznych - silnego wiatru - niskich i wysokich temperatur - wahań temperatury - zanieczyszczonego powietrza (zwłaszcza w palarniach) - intensywnych kosmetyków (zwłaszcza tych myjących) - preparatów do skóry z substancjami zapachowymi - ostrych przypraw - mocnej kawy, herbaty i alkoholu Podsumowując, posiadaczka cery wrażliwej je i pije łagodne produkty, używa łagodnych kosmetyków - najlepiej bezzapachowych i nie pieniących się. Nie stosuje peelingu mechanicznego, a jego łagodną enzymatyczną wersję. Wniosek: kieruj się zawsze słowem ŁAGODNY.

Kiedyś miałaś cerę, która łatwo stawała się szorstka i odwodniona? To był pierwszy sygnał, by szczególnie intensywnie zacząć o nią dbać! A może zniszczyłaś i wysuszyłaś ją kosmetykami mającymi zwalczać trądzik? To zdarza się bardzo często. Skóra nadwrażliwanie lubi intensywnych kosmetyków i mechanicznych zabiegów. Odpuść sobie peelingi ziarniste i wysuszające żele i toniki do cery z wypryskami. Czas sprawić, by stan nieprawidłowo działającego ochronnego płaszcza lipidowego skóry się nie pogarszał, a miał się lepiej!

płyn micelarny, kosmetyki, cera wrażliwa, oczyszczanie

Fot. płyn micelarny Tołpa (27,99 zł) i Bandi (44 zł)

Jeśli masz cerę wrażliwą, unikaj:

* promieni słonecznych
* silnego wiatru
* niskich i wysokich temperatur
* wahań temperatury
* zanieczyszczonego powietrza (zwłaszcza w palarniach)
* intensywnych kosmetyków (zwłaszcza tych myjących)
* preparatów do skóry z substancjami zapachowymi
* ostrych przypraw
* mocnej kawy, herbaty i alkoholu

śmietanka oczyszczająca Lirene (14,99 zł) i Pharmaceris (26,90 zł)

Fot. śmietanka oczyszczająca Lirene (14,99 zł) i Pharmaceris (26,90 zł)

Podsumowując, posiadaczka cery wrażliwej je i pije łagodne produkty, używa łagodnych kosmetyków - najlepiej bezzapachowych i nie pieniących się. Nie stosuje peelingu mechanicznego, a jego łagodną enzymatyczną wersję. Wniosek: kieruj się zawsze słowem ŁAGODNY.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII, w której znajdziecie sporo kosmetyków do cery wrażliwej w cenach od 8 do 44 zł!

Czytaj dalej:

cellulit, kosmetyki antycellulitowe, pomarańczowa skórka

Postanowienie: cellulit znika do wiosny!

kosmetyki z granatem, granat dla urody, wyciąg z granatu, owocowe kosmetyki

Granat w kosmetyce - dla urody i młodości!

Zdjęcie Eris Pharmaceris A PURI-SENSIMIL Delikatna Śmietanka Oczyszczająca 200 ml Zdjęcie Lirene Cera Wrażliwa i Alergiczna Śmietanka łagodząca do demakijażu twarzy i oczu 200 ml
Eris Pharmaceris A PURI-SEN śmietanka oczyszczająca Lirene Cera Wrażliwa i Alergiczna śmietanka oczyszczająca
Porównaj ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Więcej o: