Włosy przetłuszczające - jak zrównoważyć wydzielanie sebum?

Jeśli każdy poranek kończy się tym, że po spojrzeniu w lustro wpadasz w panikę, bo twoje włosy już wyglądają nieświeżo i nie wiesz czy zdążysz je umyć, koniecznie przeczytaj nasze porady traktujące o odzyskaniu równowagi skóry głowy.
Włosy przetłuszczające się Jak zrównoważyć wydzielanie sebum? To, że rzadkie mycie głowy pomaga na przetłuszczające się włosy, to mit. Można za to stosować płukankę z liści pokrzywy i skrzypu polnego. Zbyt szybko przetłuszczające się włosy są problemem wielu współcześnie żyjących ludzi. Zanieczyszczenie środowiska, stres, życie w biegu, dieta oparta na fast foodach i problemy zdrowotne - to wszystko może być przyczyną wydzielania zbyt dużej ilości sebum przez skórę głowy. Pamiętaj! To, że rzadkie mycie włosów przyczynia się do ich wolniejszego przetłuszczaniam to mit! Należy myć głowę tak często, jak to koniecznie, ponieważ zalegające sebum może przyczynić się do powstania łupieżu tłustego! Są jednak sprawdzone sposoby na zmniejszenie przetłuszczania się włosów: mycie włosów w chłodnej wodzie; unikanie częstego czesania; nie stosowanie masażu głowy (także podczas mycia); używanie łagodnych szamponów do codziennej pielęgnacji z odpowiednimi składnikami; nakładanie odżywek (także dla włosów przetłuszczających się) na same włosy, nigdy na skórę głowy; stosowanie płukanki z liści pokrzywy i skrzypu polnego lub wody z dodatkiem soku wyciśniętego z cytryny; jedzenie mało przetworzonej żywności i unikanie tłuszczów trans.

Zbyt szybko przetłuszczające się włosy są problemem wielu współcześnie żyjących ludzi. Zanieczyszczenie środowiska, stres, życie w biegu, dieta oparta na fast foodach i problemy zdrowotne - to wszystko może być przyczyną wydzielania zbyt dużej ilości sebum przez skórę głowy. Pamiętaj! To, że rzadkie mycie włosów przyczynia się do ich wolniejszego przetłuszczania to mit! Należy myć głowę tak często, jak to koniecznie, ponieważ zalegające sebum może przyczynić się do powstania łupieżu tłustego!

kosmetyki do włosów przetłuszczających się

Fot. szampon Klorane do włosów przetłuszczających się

Sposoby na zmniejszenie przetłuszczania się włosów:

* mycie włosów w chłodnej wodzie
* unikanie częstego czesania
* nie stosowanie masażu głowy (także podczas mycia)
* używanie łagodnych szamponów do codziennej pielęgnacji ze składem odpowiednim dla problemu
* nakładanie odżywek (także dla włosów przetłuszczających się) na same włosy, nigdy na skórę głowy
* stosowanie płukanki z liści pokrzywy i skrzypu polnego lub wody z dodatkiem soku wyciśniętego z cytryny
* jedzenie mało przetworzonej żywność i unikanie tłuszczy trans

Zajrzyjcie do GALERII, znajdziecie tam sporo produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów i skóry głowy z problemem nadmiernego wydzielania sebum.

KLORANE szampon na bazie wyciągu z pokrzywy
w okazje.info

Czytaj dalej:

Szampony przeciw wypadaniu włosów

Szampony przeciw wypadaniu włosów

organiczne kosmetyki, ekologiczne balsamy do ust, błyszczyki, naturalne kosmetyki, kosmetyki z atestem

Organiczne balsamy i błyszczyki do ust

Więcej o: