Mozaiki: czy wielokolorowe cienie, róże i pudry mają sens?

Zabieg marketingowy czy aspekt praktyczny?
Czy mozaiki mają sens? Zabieg marketingowy czy praktycyzm? Kolorowe kosmetyki coraz częściej są ułożone w mozaikę. Takie produkty są jednak niepraktyczne - trudno ocenić, jaki kolor powstanie po zmieszaniu składników. Kolorowe kosmetyki coraz częściej mają przepiękny mozaikowy wygląd. Powstają nawet kolekcje - jak Essence Marble Mania - które wyglądają jak marmur. Przynajmniej dwa zmieszane kolory można od dawna znaleźć na różach do policzków, bronzerach, błyszczykach do ust i cieniach do powiek, a obecnie nawet tuszach do rzęs! Jaki jest sens produkowania takich specyfików? Wszelkiego rodzaju pudry da się obronić argumentem, że mieszanka pigmentów da bardziej nierówny i naturalniej wyglądający koloryt, ale co z innymi typami kosmetyków? Wydobywanie różnych kolorów cieni, które są umieszczone obok siebie bez przedzielenia, jest zdecydowanie utrudnione - podobnie jak ich zakup, bo przecież nie wiadomo, jaki kolor wyjdzie po zmieszaniu składników.

Kolorowe kosmetyki coraz częściej mają przepiękny mozaikowy wygląd. Powstają nawet kolekcje takie jak Essence Marble Mania, które w całości poświęcone są efektowi marmuru. Przynajmniej dwa zmieszane kolory można od dawna znaleźć na różach do policzków, bronzerach, błyszczykach do ust i cieniach do powiek, a obecnie nawet tuszach do rzęs!

Wielokolorowe kosmetyki marmurkowe

Fot. róż MAC Vera

Jaki jest sens produkowania takich specyfików? Czy to zabieg marketingowy, który polega tylko na przyciąganiu wzroku i chęci posiadania czegoś ślicznego? Wszelkiego rodzaju pudry da się obronić argumentem, że mieszanka pigmentów da bardziej nierówny i naturalniej wyglądający koloryt, ale co z innymi typami kosmetyków? Wydobywanie różnych kolorów cieni, które są umieszczone obok siebie bez przedzielenia jest zdecydowanie utrudnione - podobnie jak ich zakup, bo przecież nie wiadomo jaki kolor wyjdzie po zmieszaniu owego "marmurku".

Zajrzyjcie do GALERII i najpierw nacieszcie oko pięknymi mozaikami, a później bądźcie krytyczne i zostawcie ślad w komentarzach! Kupujecie takie kosmetyki?

Czytaj dalej:

organiczne kosmetyki, ekologiczne balsamy do ust, błyszczyki, naturalne kosmetyki, kosmetyki z atestem

Organiczne balsamy i błyszczyki do ust

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - od kiedy?

Więcej o: