Najmodniejsza fryzura Festiwalu w Wenecji - delikatny kok w stylu Kasi Smutniak

69. Festiwal Filmowy w Wenecji należał do Kasi Smutniak. Aktorka polskiego pochodzenia poprowadziła ceremonię otwarcia i każdego dnia zachwycała stylizacjami. Jej subtelna uroda podkreślona została dodatkowo wyjątkowymi fryzurami. Luźno spięty kok z wystającymi kosmykami, stał się hitem. Podpowiadamy jak go wykonać.
Delikatny kok w stylu Kasi Smutniak Luźno spięty kok aktorki stał się najmodniejszą fryzurą po festiwalu w Wenecji. Kasia Smutniak poprowadziła ceremonię otwarcia tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jej luźno spięty kok z wystającymi kosmykami stał się hitem. 69. Festiwal Filmowy w Wenecji należał do Kasi Smutniak. Aktorka polskiego pochodzenia poprowadziła ceremonię otwarcia imprezy i każdego dnia zachwycała stylizacjami. Jej subtelna uroda podkreślona została dodatkowo wyjątkowymi fryzurami. Luźno spięty kok z wystającymi kosmykami, stał się hitem. Tajemnica fryzury kryje się w jej prostocie. Inspirowany stylem boho kok, sprawia wrażenie delikatnej pajęczyny, która mogłaby się rozpaść po pierwszym dotknięciu. To dobre wyjście dla kobiet o lekkich i cienkich włosach, które bez trudu utrzymają się pod warstwą lakieru. Przed modelowaniem warto jednak umyć włosy szamponem dodającym objętości i nadać im blasku odrobiną rozświetlającego olejku. Układając kok, lekko tapiruj każde pasmo, by dodać fryzurze objętości. Każde pasmo skręcaj delikatnie i przypinaj wsuwką przy skórze głowy. Możesz użyć wykonanej z gąbki podkładki pod kok, jeśli twoje włosy są rzadkie lub zależy ci na bardziej okazałej fryzurze. Pamiętaj o zachowaniu przedziałka na środku i zostawieniu kilku kosmyków, by luźno opadały wzdłuż twarzy. Choć fryzura wymaga użycia sporej ilości lakieru do włosów, nie przesadź. Zbytnie przygładzenie włosów zepsuje cały efekt. Naturalny kok nie sprawdzi się raczej w przypadku zbyt długich i ciężkich włosów. Najlepiej wykonywać go na długości do ramion - nie traci lekkości. Do tak dziewczęcej fryzury warto też dopasować równie subtelny makijaż. Smoky eye i grube kreski eyelinerem pozostaw na inne okazje. Sprawdzą się natomiast kolory nude i lekki róż na policzkach. Z uwagi na to, że cała twarz będzie wyeksponowana, dobrze jest zadbać o pokreślenie kości policzkowych i kształtu łuków brwiowych.

Tajemnica fryzury kryje się w jej prostocie. Inspirowany stylem boho kok, sprawia wrażenie delikatnej pajęczyny, która mogłaby się rozpaść po pierwszym dotknięciu. To dobre wyjście dla kobiet o lekkich i cienkich włosach, które bez trudu utrzymają się pod warstwą lakieru. Przed modelowaniem warto jednak umyć włosy szamponem dodającym objętości i nadać im blasku odrobiną rozświetlającego olejku.

Układając kok, lekko tapiruj każde pasmo, by dodać fryzurze objętości. Każde pasmo skręcaj delikatnie i przypinaj wsuwką przy skórze głowy. Możesz użyć wykonanej z gąbki podkładki pod kok, jeśli twoje włosy są rzadkie lub zależy ci na bardziej okazałej fryzurze. Pamiętaj o zachowaniu przedziałka na środku, i zostawieniu kilku kosmyków, by luźno opadały wzdłuż twarzy. Choć fryzura wymaga użycia sporej ilości lakieru do włosów, nie przesadź. Zbytnie przygładzenie włosów zepsuje cały efekt.

Kate Hudson

Fryzurę, podobną do tej zaprezentowanej przez Kasię Smutniak, na Festiwal w Wenecji wybrała także Kate Hudson. Jej stylistaDavid Babaii, który już od 10 lat dba o uczesanie aktorki, podpowiada, by tworząc "pajęczą sieć", zastosować trik na zniszczone końcówki. - Chociaż urok tej fryzury polega na chaosie, rozdwojone końcówki nigdy nie będą wyglądać dobrze. Po uczesaniu Kate, nakładam na szczoteczkę do zębów porcję lakieru do włosów i wygładzam wiszące luźno kosmyki - zdradza fryzjer.

Naturalny kok nie sprawdzi się raczej w przypadku zbyt długich i ciężkich włosów. Najlepiej wykonywać go na długości do ramion - nie traci lekkości. Do tak dziewczęcej fryzury warto też dopasować równie subtelny makijaż. Smoky eye i grube kreski eyelinerem pozostaw na inne okazje. Sprawdzą się natomiast kolory nude i lekki róż na policzkach. Z uwagi na to, że cała twarz będzie wyeksponowana, dobrze jest zadbać o pokreślenie kości policzkowych i kształtu łuków brwiowych.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj