Specjaliści radzą jak zapuścić długie loki w stylu Lany Del Rey

Długie włosy to nie tylko atrybut kobiecości i możliwość tworzenia wymyślnych fryzur, ale także wyzwanie w pielęgnacji. Istnieją sposoby na kruche, rozdwajające się kosmyki, więc jeśli będziesz trzymać się kilku prostych zasad, uda ci się zapuścić burzę loków w stylu współczesnych Roszpunek.

Właściwy szampon

Włosy mogą urosnąć nawet 3 cm w ciągu miesiąca, ale jest to sprawa indywidualna i raczej nie da się przyspieszyć tego procesu zabiegami kosmetycznymi. Warto jednak decydując się na zapuszczenie włosów zadbać o ich kondycję. Wtedy nie będziesz musiała często ich podcinać. - Myję włosy co drugi dzień (zawsze rano!), używając szamponu do włosów farbowanych z ekologicznej linii Pureology lub Kerastase Chroma Reflect, gdy włosy są oklapnięte. Do tego odrobina odżywki i dwa razy w tygodniu oczyszczająca maska Pantene, by kolor był lśniący i żywy. W ciągu dnia odświeżam włosy suchym szamponem. Moje ulubione, to Klorane i Batiste - tłumaczy Liz Hambleton, szefowa działu Uroda w Grazia Daily, która od lat słynie z długich i idealnie gładkich blond włosów.

Rozczesywanie

Długie włosy wymagają regularnego i często żmudnego rozczesywania, szczególnie jeśli chodzi o włosy falowane i kręcone. Dobrze dobrana szczotka lub grzebień pozwolą uniknąć szarpania i naruszania ich delikatnej struktury. - Zła szczotka może zrujnować nawet najlepiej pielęgnowane włosy. Dla cienkich i słabych kosmyków polecam szczotkę Mason Pearson z naturalnego, dziczego włosia. Jest droga (ok. 300 zł), ale świetnie służy przez wiele lat. Grube włosy, takie jak moje, wymagają nieco innej pielęgnacji. Ja wybrałam szczotkę Tangle Teezer (ok. 50 zł), która bezboleśnie rozplątuje włosy bez uszkadzania ich struktury i dodatkowo masuje głowę - radzi blogerka prowadząca stronę Fleur de Force.

Regularne cięcie

Zapuszczając włosy, często nie chcemy podcinać końcówek, bo oddalamy się w ten sposób od wymarzonej długości. Warto jednak znaleźć fryzjera, który zgodnie z twoim życzeniem odrobinę podetnie ci włosy, co 6-8 tygodni, dzięki czemu będą wyglądać na zdrowsze. - To nieprawda, że włosy rosną wtedy szybciej, ale naprawdę łatwiej jest je zapuścić. Zaniedbane, rozdwojone końcówki, będą rozwarstwiać cię dalej i w końcu całe włosy staną się napuszone i matowe. Obcięcie ich we właściwej chwili pozwoli zatrzymać ten proces, a fryzjer może zastosować terapię zamykającą łuski włosa, na przykład poprzez laminowanie lub olejowanie - proponuje Adam Reed, stylista z popularnego brytyjskiego salonu Percy & Reed.

Olejowanie można także wykonać w domu podgrzewając odrobinę oliwy i olejku rycynowego, z dodatkiem słodkich migdałów lub awokado. Wystarczy nałożyć taką mieszankę na końcówki, owinąć w folię i ręcznik, a następnie zostawić na godzinę lub dwie.

Jeśli uda ci się już zapuścić włosy przynajmniej do ramion, możesz spróbować ułożyć fryzurę w stylu Lany Del Rey. Podczas mycia użyj szamponu dodającego objętości, a następnie, po wtarciu utrwalającej pianki, wysusz włosy na okrągłej szczotce. Podnoś włosy u nasady, by uzyskać tapir w stylu lat 60. Końcówki włosów podkręć lokówką i utrwal lakierem.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając  tutaj