Chanel Resort 2014: Wyjątkowe makijaże prosto z premiery w Singapurze - jak je wykonać?

W Singapurze odbyła się premiera najnowszej kolekcji Karla Lagerfelda dla Chanel na 2014 rok. Uzupełnieniem spektakularnych jak zawsze kreacji był równie przyciągający uwagę makijaż. Królował neonowy błękit, głęboka czerń i punkowe wykończenie obecne zarówno a make-up'ie, jak i we fryzurach.

Oczy

Makijaż oczu był najbardziej charakterystyczny i już marzymy, by same go nosić. Peter Philips, globalny dyrektor kreatywny marki i makijażysta, postawił na połączenie klasycznych kresek z kontrastowymi kolorami. Na górnej powiece roztarł czarny pigment i wykończył go w zewnętrznym kąciku ostrzejszą kreską sięgającą wysokości brwi. Te natomiast zostały rozjaśnione, by nie rozpraszać uwagi wokół oczu. Wzdłuż dolnej linii rzęs poprowadzona została błękitna kreska w neonowym odcieniu. Philips użył do tego kredki, oczywiście Chanel, Long Lasting Eyeliner w kolorze True Blue. Czerń na górnej powiece podkreślona została natomiast odcieniem Noir Intense.

Paznokcie

Manikiur został wykonany na krótko spiłowanych, ukształtowanych na podobieństwo opuszków palców, paznokciach. Płytkę pokryto czarnym lakierem - to Le Vernis Colour od Chanel w odcieniu Black Satin.

Włosy

Fryzury na pokazie wyraźnie odwoływały się do estetyki punku. Na głowach modelek królowały asymetryczne grzywki zasłaniające lekko jedno oko i opadające na bok. Pozostałe z tyłu włosy były gładko zaczesane, tak by grzywka odgrywała pierwszoplanową rolę.

Więcej o: