Chanel Haute Couture Fall-Winter 2013/2014: Jak wykonać makijaż i fryzurę z pokazu?

Na pokazie Chanel, który odbył się w ramach prezentacji kolekcji Haute Couture na sezon jesień/zima 2013-2014, zachwycały nie tylko kreacje. Moją uwagę jak zwykle zwróciły także niesamowite makijaże. Jak je odtworzyć?

Włosy

Włosy modelek zebrane zostały w modny w tym sezonie kucyk. Ta fryzura, uchodząca dawniej za wyłącznie sportową, teraz nabiera też eleganckiego charakteru. Na wybiegu, kucyk zebrany został z tyłu głowy. Od czoła poprowadzone zostało natomiast grube, natapirowane pasmo, które dołącza do reszty kosmyków dopiero w miejscu, gdzie zawiązana jest gumka. Wysoka "kopułka" zebrana nad czołem podkreśla futurystyczny charakter całego looku i wysmukla rysy. Stylu całej fryzurze dodaje też długa, błyszcząca spinka, upięta z boku głowy.

ChanelChanel

Brwi i oczy

Brwi w tym sezonie muszą być przede wszystkim grube. U Chanel nabierają one wręcz komiksowego charakteru, bo są w widoczny sposób podrasowane - makijażyści uzyskali pożądany kształt dzięki brązowej kredce i szaro-brązowym cieniom rozprowadzonym po łuku brwiowym.

Na co dzień także warto podkreślać kształt brwi, nawet jeśli reszta makijażu jest neutralna. Używaj stosunkowo jasnych cieni - świetnie sprawdza się taki w kolorze kawy z mlekiem. Całość utrwalaj woskiem do brwi. Zastępowanie cieni do brwi, ich odpowiednikami do powiek, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Te drugie szybciej się obsypują, a to może doprowadzić do katastrofy w makijażu brwi!

Powieki na pokazie Chanel pokryte były natomiast beżowym, neutralnym cieniem, który wręcz zlewał się z odcieniem skóry. Nad samą linią rzęs poprowadzona została cienka, czarna kreska, która optycznie je zagęściła. Linia wodna oka (wewnętrzna, przy dolnej linii rzęs), zaznaczona została kredką w kolorze szampana, dzięki czemu oko wygląda na optycznie większe.

ChanelChanel

Policzki

Policzki to pierwsze, co przykuło moją uwagę w tym makijażu. Pokryte są zwykłym różem, w uniwersalnym odcieniu, który współgra chyba z każdym odcieniem cery. Trik polegał na nałożeniu go nie tylko u szczytu kości policzkowej i na samym policzku, ale poprowadzeniu go aż na skroń i nad zewnętrzny koniec łuku brwiowego. Taki zabieg dodatkowo wysmukla twarz, podkreśla oko i... jest po prostu supermodny!

ChanelChanel

Więcej o: