Nie masz pomysłu na manicure? Znamy 2 najprostsze sposoby na efektowne paznokcie

Masz ważne wyjście i chciałabyś zrobić ciekawy manicure, ale kosmetyczka nie ma wolnego terminu lub po prostu nie masz czasu? Spróbuj naklejek lub samoprzylepnych paznokci z wzorkami.

Naklejki lub samoprzylepne paznokcie to bardzo dobre wyjście w sytuacjach awaryjnych, w których chcesz mieć idealny manicure, ale nie potrafisz zrobić go sama. Kiedyś kojarzyły się z kompletnym kiczem, jednak dzisiaj coraz więcej wygląda naprawdę dobrze. Zapomnij o plastikowych tipsach z białymi końcówkami i cyrkoniami.

Większość sztucznych paznokci, które można obecnie dostać w sklepie, jest wykonana z dość miękkiego materiału, który da się dowolnie przycinać i piłować. Dzięki temu, można nadać im dowolny kształt i długość, która będzie odpowiadać naszym preferencjom.

Od tradycyjnych drogeryjnych tipsów różnią się także sposobem aplikacji. Nie trzeba martwic się i brudzić klejem. Każdy paznokieć ma na spodzie specjalną taśmę, więc wystarczy zwyczajnie przycisnąć go do naszej płytki.

Jeżeli sztuczne, plastikowe paznokcie to jednak trochę za dużo, zawsze możecie skusić się na naklejki, które zastępują lakier. Można je bardzo łatwo przyciąć i dopasować, a sama aplikacja, podobnie jak w przypadku tipsów, jest dziecinnie prosta. Wystarczy przyłożyć naklejkę do płytki i dokładnie przycisnąć. Część, która będzie wystawać, należy spiłować.

Najlepiej sprawdzają się te, które przypominają cienkie warstewki lakieru. Naklejki, które wyglądają jak zwykłe samoprzylepne papierki, prawdopodobnie nie wytrzymają zbyt długo.

Co sądzicie o takich rozwiązaniach? Próbowałyście kiedyś naklejek lub sztucznych paznokci?

Więcej o: