Szklane paznokcie to trend, którego nie da się przegapić. Są ładne, czy to już przesada?

Chciałybyście mieć szklane paznokcie? Okazuje się, że jest to jeden z popularniejszych trendów. W czym tkwi tajemnica?

Mimo że pojawiały się już wcześniej, prawdziwy szał zaczął się kilka dni temu. Paznokcie obklejone błyszczącymi trójkącikami, które odbijają światło szybko podbiły internet. Jak to możliwe? Czy to rzeczywiście jest szkło?

Jak łatwo się domyślić - nie. Tak zwane "szklane paznokcie" to nic innego jak poprzyklejane kawałki holograficznej folii celofanowej. Wystarczy pomalować paznokcie wybranym kolorem, a następnie przykleić kawałeczki celofanu. Na koniec trzeba zamalować wszystko bezbarwnym lakierem.

Niestety, mimo że teoretycznie jest to bardzo proste, w domowej rzeczywistości nie jest już tak pięknie. Najlepsze efekty osiągniemy tylko robiąc paznokcie żelowe lub hybrydę. Jeśli użyjesz zwykłego lakieru, folia nie zatopi się, będzie odstawać, drapać i prawdopodobnie szybko odpadnie. Podobny efekt uzyskasz używając specjalnych, metalicznych folii do paznokci.

Czy jest to dobry styl na co dzień? Prawdopodobnie nie, ale jeśli planujesz wielkie wyjście lub imprezę, ciężko o bardziej efektowny manicure.

A czy tobie podobają się "szklane" paznokcie? Więcej inspiracji znajdziesz na naszym Pintereście.